image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi UK (Birleşik Krallık) Başvuruları Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesi UK (Birleşik Krallık) başvuruları, İngiltere vize ve göçmenlik prosedürlerine uygun olarak İngiltere İçişleri Bakanlığına yapılabilmektedir.

İngiltere’den yapılan İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında da İngiltere dışından yapılan başvurularda da başvuru sahiplerinin izlemesi gereken bir başvuru prosedürü bulunur. Bu başvuru prosedürü gereğince başvuru sahiplerinin başvurularının aynı şekilde hazırlanması gerekir. Yalnızca İngiltere içinden ve dışından yapılan başvurularda vize başvurusunu değerlendiren birimler değişmektedir. Bu bağlamda İngiltere dışından yapılan başvurular İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilip İngiltere Konsolosluğunda, İngiltere’den yapılan başvurular ise İngiltere İçişleri Bakanlığına bağlı olan Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Kurumu (UKVI) tarafından değerlendirilmektedir.

İngiltere vizesi UK (Birleşik Krallık) başvuruları, uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları eksiksiz doldurulup, ödemelerinin yapılmasının ardından başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiltere İçişleri Bakanlığına gönderilmesiyle gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru dosyası, posta yoluyla İçişleri Bakanlığına gönderilebileceği gibi öncelikli servislerden biriyle de bakanlığa iletilebilir. Öncelikli Servis (Premium Service) ile Öncelikli Servis Başvuru Merkezine dosyanın teslim edilmesiyle ya da Ekstra Öncelikli Servis (Super Premium Service) ile başvuru merkezinden bir görevlinin başvuru sahibinin adresinden dosyayı almasıyla da başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere’den vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirler. Londra ofisi uzmanlarımız İngiltere’den yapılan başvurulara dair detaylı bilgi vermekte ve başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1012 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular