image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi İstanbul Konsolosluğu Aracılığı İle Mi Alınmaktadır?

İngiltere vizesi İstanbul Konsolosluğu tarafından verilebilmektedir. Türkiye içerisinden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip tek İngiltere temsilciliği birimi İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğudur fakat başvuruda bulunmak isteyen kişilerin direkt olarak başkonsolosluğa müracaat etmeleri mümkün olmamaktadır.

İngiltere vizesi İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki İngiltere temsilciliği birimleri Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsoloslukları ve İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğudur. Temsilcilik birimleri arasında vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olan tek temsilcilik birimi İngiltere Başkonsolosluğudur.

İngiltere vizesi İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendiriliyor olmasının yanında başvuruların doğrudan başkonsolosluğa müracaat edilerek yapılması mümkün değildir.

İngiltere vizesi başvurularının firmamız aracılığı ile yapılıyor olmaları durumunda uzmanlarımız başvuruda bulunmak isteyen kişilere başvuru dosyası oluşturulabilmesi için gerekli olan evrakların tam bir listesini sunacak ve başvuru sahiplerini başvuru prosedürleri hakkında bilgilendireceklerdir. Evrak listesindeki evrakların toplanması, tercümesi gereken evrakların tercümelerinin yapılarak başvuru dosyasına eklenmesi, vize/başvuru harcının yatırılmasının ardından vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. İlgili prosedürleri takip ederek oluşturulan başvuru dosyası uzmanlarımız tarafından başvuru sahipleri ile irtibat halinde alınacak olan randevudan önce tamamlanmalıdır. Tamamlanan başvuru dosyası başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) eşliğinde İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmektedir. Başvuru prosedürleri ve başvurularda gerekenler hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi İstanbul Konsolosluğu tarafından değerlendirilmesinin yanında başvuru sonucunun doğrudan bu temsilcilik biriminden alınması mümkün değildir. Vize başvurularının sonuçları başvuruda teslim edilen pasaport ve diğer evraklar eşliğinde başvurunun yapıldığı başvuru merkezinden alınmaktadır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili her tür konuda bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 880 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular