image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Cevabı Ne Kadar Zamanda Gelir?

İngiltere vizesi cevabı, vize başvurusu yapılan tarihten itibaren başvuru yapılan vize türüne göre 15 günden 90 güne kadar değişen bir zaman aralığında gelmektedir.

Vizenin cevaplanma süresi, başvuru yapılan vize türlerine göre değişkenlik gösterir. İngiltere vizesi cevabı, başvuru yapılan vize türüne göre 15 günden 90 güne kadar değişen bir zaman aralığında gelmektedir.

İngiltere’de kısa süreli bulunmak için başvuru yapılabilen ziyaretçi vizesi ve öğrenci vizesi türlerinde cevaplar genellikle 3 hafta içerisinde gelmektedir. Ancak yerleşim kapsamlı vizelerle bazı çalışma vizesi türlerinde bu süre 3 ayı bulabilmektedir.

Başvurular genellikle bu sürelerin bitiminden oldukça önce cevaplandırılmakla birlikte konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde bu süreleri geçebilmektedir. Vize çıkma süresini bekleyemeyecek olan başvuru sahipleri öncelikli servislerden yararlanabilirler. Öncelikli Servis ya da Dışişleri Bakanlığından alınan nota ile 5 iş günü içerisinde sonuç almak mümkündür. Süper Öncelikli Servis ise 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca yerleşim kapsamlı başvurularda Yerleşim Vizesi için Öncelikli Servis kullanılarak 15 iş günü içerisinde sonuç alabilmek mümkündür.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu sayfa 1045 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular