image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere vizesi başvurusu, İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere yapılabilmektedir.

İngiltere’ye gitme amaçlarına göre İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi ve İngiltere yerleşim vizesi gibi kategorilere ayrılan İngiltere vizesi başvuruları yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilir. Yani başvurular İngiltere Konsolosluğuna doğrudan yapılamaz. İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla konsolosluğa yapılabilir. Türkiye’den yapılan başvuruların tamamı İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilmektedir.

Türkiye’de İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusu yapılabilen başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana illerinde bulunmaktadır. Bu İngiltere Vize Başvuru Merkezlerine geçerli bir vize başvurusu yapılabilmesi için başvuru yapan kişilerin başvuru dosyası ile birlikte parmak izleri ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilgilerini de vermeleri gerekmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi ve İngiltere yerleşim vizesi gibi kategorilere ayrılan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması gerekir. Ayrıca başvuruları değerlendiren yetkililer en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı alarak başvuruyu gerçekleştirmek başvuru prosedürüne uygun bir başvuru gerçekleştirebilmek ve olumlu sonuç alma ihtimalini artırabilmek açısından yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile hem Türkiye’de hem de İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. CSS Legal, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamız uzmanlarıyla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1040 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular