image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi 15 Gün İçinde Mi Çıkar?

İngiltere vizesi 15 gün içinde sonuçlanabilen İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere çalışma vizesi gibi bazı kategorilere sahiptir.

Her İngiltere vizesi başvurusunun sahip olduğu şartlara, kapsamına göre açıklanma süresi İngiltere vize ve göçmenlik kanun ile yönetmeliklerinde belirlenmiştir. Buna göre kimi başvurular İngiltere’de daha kısa bulunma izni vermesi nedeniyle daha çabuk açıklanırken kimisi de kapsamı gereği geçici veya sürekli oturum iznini içerdiği için daha geç açıklanmaktadır. 15 gün içinde sonuçlanabilen İngiltere vizesi türlerine İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere çalışma vizesi gibi kategorileri örnek gösterebiliriz. Yerleşim kapsamlı başvurular ise açıklanması 3 ay içerisinde olmakla birlikte Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Service) ile başvuru yaptıkları takdirde 15 gün içerisinde sonuç alınabilmektedir.

15 günden daha kısa zamanda vize sonucu almak isteyen başvuru sahipleri ise 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Service) ya da 5 gün içerisinde sonuç alınabilen Öncelikli Servis (Priority Service) ile başvurularını yapabilirler. Dışişleri Bakanlığından alınan nota da başvuru sahiplerinin sonuçlarını 5 günde almalarını sağlayabilmektedir.

Yukarıda bahsedilen servislerden hangisini kullanabileceği hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. Websitemizin Hızlandırılmış/Acil İngiltere Vizesi Başvurusu bölümünde de bu servislere dair oldukça detaylı bilgi yer almaktadır.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1037 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular