image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize Reddine İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılmaktadır?

“İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi nasıl yazılır?” sorusuna cevap arayan bireyler, vize başvurularına yapılacak itirazların üç çeşit yolu olduğunu ve itiraz dilekçesinin aslında vize reddi gerekçelerine karşı yapılan “savunma” olduğunu bilmesi gereklidir.

“İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi nasıl yazılır?” konusunda araştırmalarında bulunan vize reddi almış bireyler genellikle güvenilir olmayan internetteki çeşitli sayfalardan edinilen bilgilerle vize reddine itiraz etme girişimlerinin sonunda aynı maddi manevi yükler altına girerek tekrar tekrar vize reddiyle karşılaşabilmektedir.

İngiltere vize reddi, bireylerin Birleşik Krallık Göçmenlik Kanunlarına uygun başvuru yapmamasından veya standartlarının başvurunun gerektirdiği şartlara uygun olmamasından dolayı verilebilir. Bu gibi durumları ortadan kaldırabilmek için vize reddine itiraz başvurusunu CSS Legal uzmanlarıyla yapmaya karar vermiş bireyler için danışmanlarımız tarafından vize memurunun gönderdiği vize mektubu dikkatlice incelenir. Vize reddi mektubu, İngiltere vize başvurularını değerlendiren vize memuru tarafından bireylere gönderilen, vize reddi gerekçelerinin yazdığı ve itiraz yollarının hangisi olduğuna veya itiraz yolunun bulunup bulunmadığına dair bilgileri içeren belgedir. Bu belge vize itirazlarının temel dayanağını oluşturması bakımından oldukça önemlidir. Danışmanlarımız bireylerin dosyasında eksik bilgi veya belge varsa bunların temininin sağlayacaktır. Böylece yapılacak olan savunmada daha açıklayıcı ve daha sağlam bir başvuru yapılmasının önü açılacaktır. Vize memuru, bireylerin kendi ülkesine geri döneceğine veya İngiltere’de yaşamayı sağlayacak yeterliliklerinin bulunduğuna inanmaması durumunda, kaybedilen güvenin yeniden temini noktasında uzmanlarımız vize reddine itiraz savunmasını yapacaklardır. “İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi nasıl yazılır?” sorusunu merak eden bireyler veya İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi konusunda araştırma yapan bireyler, itiraz dilekçesinin bulunmadığı ve her itirazın içeriğinin farklı olacağını bilmelidir. Her vize reddi gerekçesinin farklı olması gibi vize reddine yapılacak savunma ve savunmayı destekleyecek belgelerin farklı olduğu da bilinmelidir.

Birleşik Krallık vize reddine itiraz yolları; vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu (re-consideration), idari itiraz (administrative review) ve itiraz davası (appeal) olarak üçe ayrılmaktadır. Başvurulan vize türüne ve başvurunun neden reddedildiğine göre başvurma hakkının olup olmadığı vize reddi mektubunu inceleyen CSS Legal uzmanlarınca bireylere iletilir. Buna örnek vermek gerekirse İngiltere Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurularında vize reddi alan bireyler idari itiraz ve yeniden değerlendirme yollarını kullanabilirler. Bu hususta vize reddine itiraz etmek isteyen bireyler veya itiraz yolları hakkında bilgi almak isteyenler CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi ve vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

“İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi nasıl yazılır?” vize reddi itiraz yolları nelerdir, İngiltere vize reddi sebepleri neler olabilir gibi soruları bulunan bireyler CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularına yanıt bulabilir, İngiltere vizesi ve İngiltere vize reddi başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 1086 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular