image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

İngiltere vize reddi sebepleri, başvuruda eksik, hata, yalan beyan vb. bulunması, kişinin ya da sponsorunun İngiltere’deki masrafları karşılayabilecek finansal şartlarının olmaması, başvuru yapılan vize türü ile gidiş amacının uymaması, kişinin gösterdiği paranın kaynağının yasal olmaması gibi sebeplerdir.

İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere’ye gitme amaçlarına göre İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi, İngiltere yerleşim vizesi, İngiltere transit vizesi ile istisnai (exempt) ve diğer (other) başvurular olmak üzere 7 kategoriye ayrılır. Bu kategoriler de kendi içerisinde çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. Oldukça fazla sayıda olan bu kategoriler ve alt kategoriler başvuru amaçlarına göre belirlenmiştir. Çok sayıda bulunan vize türleri içerisinden kişinin taşıdığı şartlar ve gidiş amacına göre en uygun vizeye başvuru yapması çok önemlidir. Bunun yanında başvurunun İngiltere vize ve göçmenlik kanun ile yönetmeliklerince belirlenmiş bulunan başvuru prosedürlerine uygun olması da oldukça önem taşır.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurusu yukarıda bahsedildiği şekilde yapılmadığı takdirde başvurudan olumlu sonuç alınamayacaktır. İngiltere vize reddi sebepleri, başvuruda eksik, hata, yalan beyan vb. bulunması, kişinin ya da sponsorunun İngiltere’deki masrafları karşılayabilecek finansal şartlarının olmaması, başvuru yapılan vize türü ile gidiş amacının uymaması, kişinin gösterdiği paranın kaynağının yasal olmaması gibi sebeplerdir. Bu nedenlerden biri ile vize reddi almak istemeyen kişiler dosya hazırlığı, belgelerin tercümesi, başvuru formunun doldurulması, başvuru merkezinden randevunun alınması gibi İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde danışmanlık almak üzere CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 942 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular