image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize İtirazı Hangi Durumlarda Yapılabilir?

İngiltere vize itirazı yapmak isteyen bireylerin başvuru yapabileceği vize reddi itiraz yolları, başvurulan vize türüne ve bireylerin hangi nedenle ret aldığına göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere vize itirazı yolları İngiltere vizesi başvuru yapan bireylere verilen bir hak olarak düşünülürse çeşitli nedenlerle vize reddi alan bireylerin uygulayabileceği belirli vize reddine itiraz yolları bulunmaktadır. Vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu (re-consideration), idari itiraz (administrative review) ve itiraz davası (appeal) yollarına başvurmak isteyen bireylerin başvurduğu vize türüne ve başvurunun neden reddedildiğine göre başvurma hakkının olup olmadığı CSS Legal uzmanlarınca bireylere iletilir. Buna örnek vermek gerekirse İngiltere Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurularında vize reddi alan bireyler idari itiraz yolunu kullanabilirler. İdari itiraz yapabilmek için vize reddinin vize memurunun bir hatasından kaynakladığını (yanlış göçmenlik kurallarının uygulanması, puan bazlı sisteme dahil olan vize türleri başvurularında puanı yanlış hesaplamış olması vs.), başka bir vize memurunun başvuru dosyasını incelemesini isteyen bireylerce yapılabilir. Vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu da Tier-4 Vize türlerinde uygulanabilecek diğer itiraz yoludur. Yeniden değerlendirme başvurusu (re-consideration) İngiltere içinde veya dışında bulunuyorken yapılabilecek bir İngiltere vize itirazı başvurusudur.

İngiltere vize itirazı çeşitlerinden biri olan itiraz davası (appeal) İngiltere İçişleri Bakanlığının veya İngiltere Konsolosluğunun bazı kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemelerine yapılabilecek başvurudur. Bu İngiltere vize itirazı için itiraz davası yolu belirli konular dışında kullanılamamaktadır. Bunlar: koruma statüsünün kaldırılması, insani koruma yani iltica başvurularının reddedilmesi, İngiliz vatandaşlığından çıkarmadır. İngiltere vize itirazı yapmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemleri nasıl yapılır, başvuru için gerekli evraklar nelerdir, başvuru prosedürlerini nereden öğrenebilirim, İngiltere Turist Vizesi itiraz başvuru işlemleri nelerdir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vizesi ve vize reddi itiraz işlemlerine zaman kaybetmeden başvurabilirsiniz.

Bu sayfa 742 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular