image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Kanunu Sonradan İngiltere Vatandaşı Olanlara Ne Gibi Haklar Sağlamaktadır?

İngiltere vatandaşlık kanunu ve İngiltere vatandaşlığı başvuru süreci hakkında en güncel haber ve değişiklikleri CSS Legal uzmanlarına danışarak elde edebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık kanunu, İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunacak bireyler için belirli şartları öngörmektedir. Başvuru prosedürlerini ve şartlarını eksiksiz olarak yerine getiren başvuru sahipleri vatandaşlık alma ihtimallerini artıracaklardır. Ancak internetteki çeşitli sitelerdeki yanlış ve eksik bilgilerle başvuru yapan bireyler vatandaşlık başvurusu reddiyle karşılaşacak ve tekrar başvuru yapması gerekecektir. İngiltere vatandaşlığı bir hak olmadığı için itiraz yolu bulunmamaktadır. İngiltere vatandaşlık başvurusunda ret almış olan kişiler tekrar başvuru yapması ve başvuru prosedürlerini tekrar uygulaması gerekecektir. Böyle bir durumla karşılaşarak hem maddi hem manevi problemlerle tekrar tekrar uğraşmamak için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık kanununa göre İngiltere vatandaşlığı alan bireyler oy verme hakkına, İngiliz pasaportu sahibi olma, İngiltere sınırlarına istediği gibi dolaşma veya istediği zaman girip çıkma, yatırım yapma, istediği yerde yaşama hakkına sahip olacaktır.

İngiltere vatandaşlık kanunu, çifte vatandaşlık için ayrı bir başvuru yapmaya gerek olmadığını ifade etmekte ve başvuru sahiplerinin başka bir ülkenin vatandaşlığına da sahip olması konusunda bir engel koymamaktadır. Ancak başvuru sahipleri kendi ülkesindeki vatandaşlık statüsünün başka ülke vatandaşı olunduğu takdirde otomatik olarak düşüp düşmediğini CSS Legal uzman danışmanlarıyla görüşerek öğrenmelidir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlık kanunu konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri danışmanlık hizmeti vermektedir.

İngiltere vatandaşlık kanunu hakkında nereden bilgi edinebilirim, İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli evraklar neler olabilmektedir gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 812 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular