image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Şartları Evli Olmayan Çiftler İçin Nasıldır?

İngiltere vatandaşlığı şartları başvuru sahibinin İngiltere vatandaşı ile evli olup olmamasına göre değişmektedir. Vatandaşlık başvurusu için önemi büyük olan başvuru şartları ve başvuru evrakları hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığına geçen bireyler eğitim, sağlık, iş gibi her türlü haklara sahip olmakla birlikte devletin koyduğu yükümlülüklere uyma zorunluluğu bulunmaktadır. İngiltere vatandaşı olmak isteyen bireylerin başvuru şartları İngiltere vatandaşı bir bireyle evlenmiş olup olmamasına göre değişmektedir.

İngiltere vatandaşlığı şartları İngiliz vatandaşı ile evli olmayan bireyler için şu şekilde sıralanabilir: 18 yaşından büyük olmak, iyi karakterli olmak, adli sicil kaydının temiz olması, İngiltere’de yaşamını sürdürebilecek kadar İngilizce bilgisine sahip olmak ve bunu İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği kabul edilen IELTS ve Trinity College London sınavlarıyla (en az B1 seviyesi) kanıtlamak, son 12 aydır 90 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak. İngiltere vatandaşlığı başvuru şartlarının tamamının neler olabileceğini öğrenebilmek için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı şartlarını sağlayan bireyler Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Vatandaşlık şartlarından biri veya birkaçını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvuru reddi alacak ve yeniden başvuru yapmaları gerekecektir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından bu yana İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya göçmenlik hukuku konusunda uzman CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

Bu sayfa 733 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular