image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Ne Kadar Sürede Alınabilir?

“İngiltere vatandaşlığı ne kadar sürede alınabilir?” sorusu müşterilerimiz tarafından sıkça sorulan sorular arasındadır. İngiltere vatandaşlığı başvurularının süre gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

“İngiltere vatandaşlığı ne kadar sürede alınabilir?” sorusunun cevabı içerisinde vatandaşlık başvurusundan önce başvuru sahiplerinin İngiltere’de ikamet etmiş olmaları gereken süre yer almaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin bir İngiltere vizesi ile en az 5 yıl boyunca İngiltere’de ikamet etmiş olması ve bu süre içerisinde toplamda 450 günden uzun İngiltere dışında bulunmamış olmaları gerekmektedir. Bu şartı sağlayan başvuru sahipleri vatandaşlık başvurularından önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de ikamet etmiş ve bu süre zarfında da 90 günden uzun İngiltere dışında bulunmamış olmalıdır.

Bu süreler başvuruda bulunacak kişinin sahip olduğu İngiltere vizesi türüne göre değişebilmektedir, yani “İngiltere vatandaşlığı ne kadar sürede alınır?” sorusunun cevabı kişinin sahip olduğu vizenin şartlarına da bağlıdır. Normal şartlar altında sürekli oturum izni alınabilmesi için gereken 5 yıllık süre gereksinimi bazı İngiltere vizesi türlerinde daha uzun ya da daha kısa olabilmektedir. Örneğin, Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi sahipleri 2, 3 veya 5 yıl içerisinde sürekli oturum izni alabilmektedirler ve bu izin ile 5 yıl ikamet etmeleri durumunda vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler. Buna karşılık olarak bu süre İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri için 10 yıl olarak belirlenmiştir. Farklı İngiltere vizesi türlerinin süre gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvurularının ne kadar sürede mümkün olabildiği, vatandaşlık başvurularının yapılabilmesi için gerekenler ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 973 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular