image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Kazanma Şartları Zor Mudur?

İngiltere vatandaşlığı kazanma niyetinde olan bireylerin CSS Legal uzman danışmanlarından profesyonel destek alarak başvuru sürecine girmeleri, başvurunun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

İngiltere vatandaşlığı kazanma isteğinde olan bireylerin öncelikle başvuru prosedürlerini ve başvuru için gerekli şartların neler olduğunu bilerek başvuru yapması gereklidir. Başvuru prosedürleri veya şartlarından biri eksik veya yanlış olduğu takdirde İngiltere vatandaşlık başvuru reddi ile karşılaşabilecek olan bireyler bunun önüne geçmek için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bu süreç hakkında detaylı bilgi alabilecektir. İngiltere vatandaşlığı kazanma yolu, başvuru sahiplerinin başvurularında yanlış bilgilerin kullanılması, konusunda uzman olmayan kişilerce yönlendirilmesi sebebiyle zorlaşmakta ve başvur sahipleri tekrar tekrar aynı maddi manevi zararların içine düşmektedir. 

İngiltere vatandaşlığı kazanmanın kolay yolu başvuru prosedürlerini ve şartlarını eksiksiz sağlamaktan geçmektedir. İngiltere vatandaşlığı kazanma için evlilik yoluyla alabilmeyi düşünen bireyler öncelikle başvuru tarihinde halen İngiliz vatandaşı biriyle evli bulunuyor olmak ve başvuru yapıldığı sırada sürekli oturum izni sahibi olmak gereklidir. Başvuru sahipleri; Birleşik Krallıkta son 3 yıldır yaşıyor olmalı, İngiltere’de Yaşam (Life in the UK) sınavını başarıyla tamamlamalı ve adli sicil kayıtları temiz olmalıdır. İngiltere’de yaşam üzerine bilgi sahibi olabilmek için CSS Legal uzman danışmanlarıyla İngiltere vatandaşlığı kazanma için yukarıda bahsedilen şartlara ek olarak İngiltere’de yaşayan bireyin başvuru tarihinden 3 yıl öncesine kadar Birleşik Krallık sınırları içinde yaşıyor olması, son 3 yıldır toplamda 270 günden fazla İngiltere dışına çıkmamış olması İngiliz vatandaşlik basvurusu değerlendirilme sürecinde oldukça önemlidir. Bu süreler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Vatandaşlık başvurusu bir hak olmadığı gibi başvurunun reddedilmesi sonucunda itiraz yolları kapatılmıştır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlık kanunu konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlığı kazanma yolları nelerdir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 773 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular