image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

"İngiltere Vatandaşı Olmak İstiyorum." Diyen Bireyler Nasıl Bir Yol İzlemelidir?

“İngiltere vatandaşı olmak istiyorum.” diyen bireylerin İngiltere vatandaşlık başvurusunda gerekli prosedürleri uygulaması, bireylerin sahip olması zorunlu şartları eksiksiz ve gerçek bilgi/belgelerle İngiliz makamlarına kanıtlaması gereklidir. 

İngiltere vatandaşı olmak istiyorum, diyen bireyler genellikle internet üzerinden çeşitli forumlar, sözlükler vb. sayfalardaki bilgileri okuyarak araştırma yapmaktadır. İngiltere vatandaşlık başvurusu için bu tarz kaynaklardan yararlanmak başvurunun reddedilmesine hatta İngiliz makamlarını yanıltmaya yönelik bilgiler tespit edildiği takdirde birtakım cezalar verilme ihtimali oldukça yükselmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için CSS Legal uzmanlarına danışarak vatandaşlık başvurusu işlemlerine başlatılabilir.

“İngiltere vatandaşı olmak istiyorum, ne yapmalıyım?” diye merak eden kişilerin öncelikle başvuru için gerekli olan başvuru formunu ve başvuru ücretini yatırması gereklidir. Başvuru prosedürlerinin ilki olan başvuru ücretinin yatırılmaması durumunda, bireyler başvuru yapmamış sayılmakta ve işlemleri başlatılamamaktadır. Daha sonra başvuru için gerekli evraklar listesi başvuru sahibine CSS & Co Legal uzman danışmanlarınca verilecek olup, başvuru sahibi bu evrakları eksiksiz şekilde tamamlayarak gereceğe uygun bilgiler içerdiğinden emin olarak başvuru dosyasına eklemesi gereklidir. Başvuru dosyası ve başvuru için gerekli biyometrik bilgileriyle birlikte İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine başvurusunu yapan bireylerin sonucu ortalama 6 ay içerisinde çıkacak olup sonucun olumlu olması halinde İngiltere İçişleri Bakanlığı vatandaşlık yemin töreni için davet mektubu gönderecektir. Bu davet mektubunu (invitation letter) alan bireyler en geç 3 ay içinde yemin töreni düzenlemelidir. İngiltere vatandaşı olmak istiyorum diyorsanız, bu yemin törenini 90 gün içinde düzenlemelisiniz. Aksi takdirde vatandaşlık onayını geri çeken İngiliz makamlarına itiraz yolları kapalı olup yeniden başvuru yapılması gerekecektir.

Başvurusu olumlu sonuçlanan en geç 3 ay içerisinde yemin törenini düzenleyerek vatandaşlık belgesini alan her birey; İngiltere pasaportu sahibi olma, oy kullanma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, yatırım yapma veya taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık kanunlarına uyma gibi doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireyle aynı hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler İngiltere vatandaşlık başvurusu ve gerekli belgelerin neler olabileceği konusunda uzman CSS & Co Legal uzmanlarından danışmanlık alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi 2006 yılından beri Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşı olmak istiyorum, vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır, başvuru için gerekli şartlar nelerdir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 807 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular