image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turistik Vize Reddi Aldığım Takdirde Ne Yapılabilir?

İngiltere turistik vize reddi alınması durumunda başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapmaları mümkündür.

İngiltere Turist Vizesi, yalnızca İngiltere’ye değil, diğer Birleşik Krallık ülkelerine (İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda) de kısa süreli seyahat hakkı sunan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi, İngiltere Turist Vizesi başvurularının da olumsuz sonuçlanabilmesi olasılığı bulunmaktadır.

İngiltere turistik vize reddi alınması durumunda başvuru sahiplerinin mahkemeye başvurarak itiraz davası ya da idari itiraz hakkı bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu başvurularda yalnızca itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılabilmektedir. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları, reddedilen başvuru dosyasının tekrar ve ilk başvuruya kıyasla daha detaylı bir şekilde hazırlanarak başvurunun tekrar edilmesi ile yapılabilmektedir. Tekrar yapılan başvurularda vize reddine itiraz edildiği, itirazın sebebinin ne olduğu (vize reddinin yanlış anlaşılma sonucu verilmiş olması, verilen ret gerekçesinin hatalı olması vb.) belirtilerek vizenin verilmesi talep edilmektedir. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurularının hazırlanması için CSS Legal uzmanlarının bilgi birikimi ve tecrübesinden yararlanmanız itiraz başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttıracaktır.

İngiltere Turist Vizesi başvurularının olumlu sonuç alınması oldukça zor olan, karmaşık yapıda başvurular oldukları herkesçe bilinmektedir. Vize memurlarının değerlendirmelerinde en ufak bir hata veya eksiklik tespit etmeleri sonucunda vize reddi vermeleri söz konusudur. Bundan dolayı başvuru dosyalarının büyük bir titizlikle hazırlanmaları gerekmektedir. Başvuru gereksinimleri, prosedürleri, başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlar ve göçmenlik kuralları ile ilgili her tür bilgi gereksiniminizi karşılayacak olan CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek profesyonel destek almanız, başvurunuzun mümkün olan en iyi şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere turistik vize reddi durumlarında yapılabilecekler, vize reddi, vize başvuruları, başvuruların gereksinimleri, işlemleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında uzmanlaşmış kadromuz ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimize gelerek uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 842 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular