image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngiltere Turist Vizesi gerekli belgeler hakkında bilgi almak veya danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi alabilmek için başvuru sahibinin geçerli bir pasaport sahibi olması ve pasaportunun kişinin İngiltere ziyareti esnasında (en az 6 ay) geçerli olması şarttır. Geçerli pasaport sahipleri bu pasaport ile başvuru yapabilirler. Geçerli ya da İngiltere ziyaretleri esnasında geçerliliğini koruyacak bir pasaport sahibi olmayanlar başvuru işlemlerine başlayamayacaklarından dolayı İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport almalıdır.

Geçerli pasaport bulunması durumunda başvurular danışmanlarımızın sunacağı belge listesinde yer alan belgelerin toplanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, vize ücreti ödendikten sonra doldurulabilecek olan başvuru formunun doldurulması, uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak olan başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi ile yapılmaktadır. Başvuru dosyalarının içerikleri ve gereksinimleri hakkında bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi gerekli belgeler arasında bazı başvurularda dosyaya davet mektubu da eklenebilmektedir. Bu koşul İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ve İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi için geçerlidir. Bu vizelerden birisine başvurulması durumunda başvuru sahibinin yapacağı başvurunun doğasına uygun bir kaynaktan davet mektubu alması gerekmektedir. Örneğin, Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi için başvuracak birisinin İngiltere’ye araştırma yapmak için ve nereye, ne kadar süreyle gideceğini belirten bir davet mektubunu ilgili akademik kurumdan alması gerekmektedir. Buna benzer olarak diğer başvurularda kişilerin gidiş amaçlarını, ne kadar kalacaklarını, ziyaretlerinin finansal yükümlülüğünü nasıl yerine getireceklerini belirten bir dilekçeyi, İngilizce olması kaydı ile İngiliz Konsolosluğuna hitaben başvuru dosyasına eklemeleri mümkündür. Ek belgelerin gerekli olması durumunda başvuru sahipleri firmamız uzmanları tarafından bu belgelerin ne oldukları ve neden gerekli oldukları konusunda bilgilendirileceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konusunda uzmanlaşmıştır.  Vize başvuruları, vize başvuru prosedürleri ve gereksinimleri, İngiltere vizesi gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyenler, İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek bizimle irtibata geçebilirler.

Bu sayfa 984 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular