image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, Birleşik Krallık’ta 6 aydan kısa bir süre ile ücretli veya ücretsiz olarak çalışılmaması şartıyla iş görüşmeleri, fuarlar, seminerler, toplantılar vb. etkinliklere katılmak üzere alınabilmektedir.

İş ziyareti amacıyla İngiltere’ye gidecek olan kişinin İngiltere İş Ziyareti Vizesini alabilmesi için dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Konferans, seminer, fuar, iş görüşmesi, toplantı gibi bir etkinliğe katılmak üzere Birleşik Krallık’a gidecek olan kişilerin başvuru yapabildiği İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile ücretli veya ücretsiz olarak kesinlikle çalışılamaz. Ayrıca bu vizeyi alan kişinin 6 aydan kısa süre ile Birleşik Krallık’ta ayarlanmış bir iş programının olması gerekir. Bu hususlardan bir diğeri ise kişinin işvereninin Birleşik Krallık’ta olmaması gereğidir. Kişi maaşını İngiltere’den almıyor olmalıdır.

İngiltere’de bulunan bir işverene bağlı olarak çalışabilmek için Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi ya da Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi başvurusu yapılması gerekir. Bu vize türleri puan bazlı sistemin kullanıldığı vizeler oldukları için bu başvurularda belirli puanların toplanması ve İngiltere’de çalışılacak olan kurumdan bir sponsorlıuk sertifikası alınması şarttır. Bu vizelerin şartları ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruyu gerçekleştirebilemek için başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Pazar araştırması yapmak, gözlem yapmak gibi bir amaçla İngiltere’ye gidecek kişilerin bu vize yerine İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapması gerekir. Bunun dışında iş ziyaretleri sırasında ücret elde edecek olan kişiler ise İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilirler. Buradan da anlaşılabileceği üzere, İngiltere’ye gidiş nedenlerine göre başvuru yapılması gereken vize türleri değişkenlik gösterdiği için uzmanlarımızdan danışmanlık alarak başvuru yapmak doğru vize türüne başvuru yapabilmek ve vize reddi ile karşılaşmamak adına başvuru sahiplerine fayda sağlayacaktır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, Schengen vizesinin geçerli olduğu ülkelerde olduğu üzere ticari amaç taşıyan bir vize değildir. Bu nedenle kişinin İngiltere’ye iş ziyareti amacıyla gitmek üzere yapacağı başvurusunda İngiltere’de bulunma nedenine dair net bir gerekçeye sahip olması gerekir.

iş ziyareti

İş ziyareti amaçlı İngiltere vizesi başvurusunda davet eden kurum, seyahat tarihleri, masrafların finanse edilip edilmeyeceği, programın ne olduğu gibi hususları davetiyede belirtmelidir.

Tüm ziyaretçi vizesi kategorilerinde olduğu gibi İngiltere İş Ziyareti Vizesi’nde de seyahatin süresi makul olmalı ve katılmak istenen etkinlik her ne ise onun süresi kadar olmalıdır. Örneğin; bir kişi 5 günlük bir seminere gidiyorsa sonucun olumlu olabilmesi için 5 gün kalacağını belirtmelidir. Bu süre elbette ki makul ölçülerde uzatılabilecektir. 5 günlük bir seminer için 10 gün İngiltere’de bulunmak makulken, 4 ay bulunmak elbette makul olmayacaktır.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılacağı üzere iş ziyareti vizesi sadece iş ziyareti gerçekleştirmek amacıyla ve 6 aydan kısa süre için İngiltere'ye gitmek isteyenlerin başvurabilecekleri bir vizedir. İngiltere iş ziyareti vizesi başvurusu yapıldığında başvuruyu değerlendiren İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu 6 aylık veya 2 – 5 ve 10 yıllık süreyle vize verebilmektedir. Süre olarak farklı olmalarına rağmen bütün ziyaret kapsamlı vizeler Birleşik Krallık’ta 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalma izni vermektedir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler bilmelidir ki; bu başvurular oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Dolayısıyla İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarla bu zorlu başvuru sürecini gerçekleştirmek herhangi bir problem yaşamamak ve vize reddi ile karşılaşmamak adına başvuru sahiplerinin yararına olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi (reconsideration) başvurusu, idari itiraz, itiraz davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile başvurunuzu gerçekleştirebilir ve vize ve göçmenlikle ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerine gelerek ya da ofislere telefon ederek firmamızla iletişime geçebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 10766 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları