image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tier 2 Vizesi Hangi İş Dallarında Çalışma İmkânı Sunmaktadır?

İngiltere Tier 2 Vizesi veya Tier 2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi vize sahiplerine belirli iş kollarında çalışma imkânı sunmaktadır.

İngiltere Tier 2 Vizesi, İngiltere ya da Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin Birleşik Krallık içerisinde istihdam edilebilmelerini sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür. Tier 2 İş Vizeleri, Avrupa Birliği vatandaşları tarafından doldurulması mümkün olmayan pozisyonların İngiltere ve Avrupa Birliği dışına açılmasına imkân sağlamaktadır.

İngiltere Tier 2 Vizesi 4 alt kategoride çalışma imkânı sunmaktadır. Tier 2 Vizesi kapsamında yer alan kategoriler İngiltere Genel Çalışma Vizesi, İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi, Din Görevlileri İçin İngiltere Vizesi ve Sporcular İçin İngiltere Vizesidir. Şirket İçi Transfer Vizesi, kişinin çalıştığı şirketin bünyesinde İngiltere şubesine geçiş yapabilmesi için kullanılabilmektedir. Din Görevlileri İçin Çalışma Vizesi, din görevlisi olarak İngiltere’de bulunacak kişilerin başvurabildiği bir vize türüdür. Sporcular İçin Çalışma Vizesine, 16 yaşını doldurmuş ve profesyonel sporcu olarak İngiltere’de çalışmak isteyenler başvuruda bulunabilmektedir. Tier-2 Genel Çalışma Vizesi ise bu kategorilerden herhangi birine dahil olmayan kişileri kapsamaktadır. İngiltere Tier 2 Vizesi ile hangi iş dallarında çalışılabileceği ve Tier 2 Vizesinin kapsamı hakkında CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Tier 2 Vizesi başvurularında başvuru dosyasında bulunması gereken en önemli belgelerden birisi olan Sponsorluk Belgesi de vize sahibinin çalışma alanını belirlemektedir. Sponsorluk Belgesi (CoS-Certificate of Sponsorship) yalnızca Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesine (UK Visa & Immigration) kayıt olarak Sponsorluk Lisansını çıkartmış bir işveren tarafından alınabilmektedir. Tier 2 Vize sahibi birisi yalnızca Sponsorluk Belgesi çıkartmış olan bir işveren için çalışabilmektedir. Tier 2 Vize için gerekli belgeler hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, Türkiye'de ve İngiltere'de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile iletişime geçmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilirsiniz. Firmamız uzmanları ile görüşerek vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, sunduğumuz danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1596 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular