image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Pasaportu İçin Gerekli Evraklar İçinde Neler Vardır?

İngiltere pasaportu için gerekli evraklar içinde bulunması gereken evraklar; başvuru formu, İngiltere vatandaşı olunduğuna dair belge, başvuru sahibine ait fotoğraflar olarak örneklendirilebilir.

İngiltere pasaportu için gerekli evraklar başvuru sahibinin başvuru merkezine iletmesi gereken belgelerdir. Başvuru evraklarını hazırlamadan önce başvuru yapacak olan bireyler başvuru ücretini yatırmalı ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır. Başvuru ücretini yatırmayan bireyler işlemlerine başlamamış sayılacaktır. Başvuru sahibi İngiltere’de ise CSS Legal Londra ofisinden, Türkiye’de ise İstanbul, Ankara ofisleri ziyaret edilerek veya telefon aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak İngiltere pasaportu için gerekli evraklar listesi edinilebilir. Bu evraklar arasında İngiltere vatandaşlığı sertifikası (certificate of naturalisation), 16 yaşın üzerinde olduğunu kanıtlayan belgeler, kimlik bilgileri, tamamen doğru bilgilerle doldurulmuş başvuru formu vs. örnek verilebilir. Başvuru sahibi İngiltere dışında doğmuş, sonradan İngiltere vatandaşı olmuş ise veya özel bir durumu bulunuyor ise İngiltere pasaportu için gerekli evraklar değişebilir ve bununla ilgili bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.

İngiltere pasaportu başvurusu ortalama 6 hafta içerisinde çıkabilir. 3 ile 6 hafta arasında sonuçlanması beklenen İngiltere pasaportu başvurusu için kullanılabilecek, bu süreyi kısaltmaya yarayan belirli ücretler karşılığında kullanılabilecek olan hızlandırıcı servisler mevcuttur. Bu servisler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen veya İngiltere pasaport başvurusu yapmak isteyenler CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere pasaportu için gerekli evraklar neler olabilir, başvuru için hangi şartları sağlamak gereklidir sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık ve İngiliz pasaportu başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 773 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular