image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Pasaportu Alabilmek için Hangi Prosedürler Uygulanmalıdır?

İngiltere pasaportu sahibi olmak isteyen bireyler İngiltere vizesi ve İngiltere vatandaşlık başvuru işlemlerinde olduğu gibi İngiliz makamlarınca belirlenmiş birtakım prosedürleri adım adım takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimalini artırmaktadır.

İngiltere pasaportu başvuru prosedürleri şu şekilde sıralanabilir; başvuru sahibini öncelikle başvuru formunu eksiksiz ve kendisi hakkında doğru bilgilerle doldurarak başvuru ücretini yatırmalıdır. Böylece başvuru işlemleri başlatılmış olacaktır. Bireylerin özel durumlarına göre değişiklik gösterebilen başvuru evrakları listesi CSS Legal uzman danışmanlarından edinilerek titizlikle hazırlanmalı ve başvuru dosyasına koyulmalıdır. Bu evraklardan bazıları şunlar olabilir; başvuru sahibinin yüzünün tam olarak görüldüğü biyometrik fotoğraf, bireyin kimlik ve kişisel bilgileri vs. İngiltere pasaportu başvurusu İngiltere’de Kasım 2018 yılında açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’ne yapılabilecek olup Türkiye’den de başvuru yapılabilecektir. Başvuru değerlendirme sürecinde mülakata çağırılabilir veya gerektiği takdirde başvuru sahibiyle belirli huşuları konuşmak amacıyla arama ile görüşme sağlanabilir. Pasaport başvurusu yapmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilir veya başvuru işlemlerine hemen başlayabilirsiniz.

İngiltere pasaportu, İngiltere pasaportu 10 yıl geçerliliği bulunan bir pasaport olmakla birlikte başvuru değerlendirilme süresi ortalama 6 hafta içinde sonuçlanabilecektir. Başvurunun olumlu sonuçlanmasının sonunda posta yoluyla gönderilecek olan pasaport yalnızca İngiltere’de bulunan adrese gönderilecektir. İngiltere pasaportu başvuru değerlendirme süresini kısaltan ve belirli bir ücret karşılığı kullanılabilen Hızlandırıcı Servisler bulunmaktadır. Bunlardan biri Online Servis (Online Premium Service), belirli bir ücret ödenip online olarak internet üzerinden başvuru merkezinden randevu alınabilecek bir servistir. Randevu günü başvurudan en erken 2 gün sonraya alınabilecektir. Online Servis için ödenecek ücret İngiliz makamlarınca belirli zamanlarda değiştirilmektedir. Bu servis, süresi dolan bordo pasaport sahibi veya pasaportunu yenilemek isteyen bireylerce kullanılabilecektir. Başvuru sahibine ait dijital biyometrik fotoğrafın internete yüklenmesi beklenmektedir. Randevuya eski pasaportun da götürülmesi gereklidir.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi, 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla Londra, Ankara, İstanbul şehirlerinde bulunan ofislerinde İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı, İngiltere pasaportu başvurularında hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere pasaportu başvuru işlemleri nasıl yapılabilir, İngiltere pasaportu alabilmek için gerekli evraklar nelerdir gibi sorularınız bulunuyorsa CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularınızı sorabilir veya başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 790 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular