image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Vizesi Ne Kadar Süre İle Verilir?

“İngiltere Oturum Vizesi ne kadar süre ile verilir?” sorusunun cevabı başvurulan İngiltere Oturum Vizesi türüne göre değişebilmektedir. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek oturum izni süreleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Oturum Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı sahibi olarak bulunan kişilerin bağımlı aile üyeleri tarafından başvurulabilen bir İngiltere vizesi türüdür.

“İngiltere Oturum Vizesi ne kadar süre ile verilir?” sorusunun cevabı başvurulan İngiltere Oturum Vizesi türüne göre değişebilmektedir. Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi türleri 33 ay süre ile verilmektedirler. 33 aylık sürenin sonunda evli veya yasal birliktelik sahibi çift birlikte yaşamaya devam ediyor ise vize uzatma başvurusunda bulunarak bu süreyi 30 ay uzatabilirler. Buna karşılık olarak Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi için bu durum farklıdır. Bu vize türü 6 ay süre ile verilmektedir. Bu sürenin uzatılması mümkün değildir ve tanınmış süre içerisinde evlilik veya yasal birliktelik gerçekleştirmemiş vize sahiplerinin ülkeyi terk etmeleri gerekmektedir.

Vize uzatmaları ile birlikte toplamda en az 5 yıllık süre ile İngiltere’de bulunmuş çiftlerin sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır. Sürekli oturum izni başvuruları olumlu sonuçlandığı takdirde kişilerin süresiz olarak İngiltere’de ikamet etmeleri mümkün olmaktadır. Sürekli oturum izninin hangi şartlarda alınabileceği ve gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, “İngiltere Oturma Vizesi ne kadar süre ile verilir?” öğrenebilir, yerleşim kapsamlı vize başvuruları, bu vizelerin tanıdıkları haklar ve sınırlamaları hakkında CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 961 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular