image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi

İngiltere vatandaşı veya süresiz oturum sahibi olarak Birleşik Krallık’ta bulunan kişilerin nişanlıları Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye yerleşebilirler.

İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi başvurusu, İngiltere vatandaşları ve sürekli oturum sahiplerinin nişanlılarının İngiltere’ye yerleşebilmesi için yapılabilen başvurulardır. Bu başvuruyu yapabilmek ve olumlu sonuç alabilmek için nişanlıların sağlaması gereken bazı şartlar bulunur.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için nişanlı çiftlerin minimum maddi yeterlilik şartını İngiltere'de geçinebileceklerini ispat edebilmek için gösterebilmeleri gerekiyor. İngiltere’de bulunan kişinin İngiltere’ye gelecek olan nişanlısı için yıllık minimum £18.600.00 düzeyinde bir maddi imkâna sahip olduğunu başvuruda gösterebilmesi gerekmektedir. Minimum maddi yeterlilik şartı gelir ile veya £62.500.00 seviyesindeki bir nakit birikim göstermek yoluyla ispat edilebilmektedir. Maddi şartın sağlanıp sağlanamadığı hususunda detaylı bilgi almak ve vize başvurusunu gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

Aile Büyüklüğüne Göre Minimum Gelir Şartı

Aile Büyüklüğü

Minimum Gelir Şartı

Gelir Şartını Sağlayamayanlar için Birikim Şartı

Sponsor Eş + Bağımlı Eş

£18.600,00

£62.500,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 4 Çocuk

£29.600,00

£90.000,00

İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak İngiltere’de süresiz oturum sahibi veya İngiliz vatandaşı kişilerin nişanlıları yapacakları yerleşim kapsamlı başvuruda İngilizce dil şartını da sağlamalıdır. Başvuru sahipleri IELTS Life Skills sınavına girerek ve A1 seviyesinde İngilizce bildiklerine dair başarılı sonuç alarak bu şartı sağlayabilmektedir. Detaylı bilgi için İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamız incelenebileceği gibi başvurusunu CSS Legal uzmanları ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine hangi sınav belgelerini başvurularında sunabileceklerine dair bilgi de verilecektir.

Nişanlı çiftin her ikisinin de 18 yaşın üstünde olduğunu gösterebilmesi yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi türlerinin başvurularında sağlanması gereken şartlardandır. Nişanlı çift ya da nişanlılardan biri 18 yaşın altında olduğu takdirde 18 yaşını doldurması beklenmelidir. Aksi takdirde vize reddi alınacak ve maddi kayba uğranacaktır.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda İngilizce sınavı belgesinin bulunması gerekmesine karşın Life in the UK sınavının belgesinin sunulmasına gerek bulunmamaktadır. Bu sınavın belgesi sürekli oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı alabilmek için gereklidir.

Nişanlı çiftin İngiltere’de kalacakları evin de belli standartları yerine getiriyor olduğunu başvurularında gösterebilmeleri gerekir. Kalınacak yerin bir ailenin ikametine uygun ve kişi sayısına göre belediye standartlarına uygun büyüklükte olması gerekir. Kalınacak yer, kira veya satın alınmış olabilir. İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi başvurusu için kalınması planlanan evin yeterli stndartlarda olup olmadığı, vize anlamında bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı anlamında bilgi alabilmek için CSS & Co Legal Services danışmanları ile iletişime geilebilir. Uzmanlarımız gerekli olursa ev değişikliği, tadilat ile evin büyütülmesi, taşınma vb. tavsiyelerde bulunarak başvurunuzun bu nedenle reddedilmesi riskini ortadan kaldıracaktır.

nişanlı yerleşim

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda nişanlılığın veya yasal partnerliğin yasallığını doğrudan ispat edebilen evlilik cüzdanı gibi bir belge bulunmadığı için dosyanın beraberlik konusunda ikna edici hazırlanması çok önem arz eder. CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek bu ispatlanması zor hususun nasıl sağlanabileceği hakkında detaylı bilgi alınabilir ve ikna edici bir dosya hazırlanması sağlanabilir.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesini alabilmek için çiftler birlikte yaşama niyetlerini net olarak ortaya koyabilmelidir. Çünkü tüm yerleşim kapsamlı başvurularda olduğu üzere İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi de başvuru sahibi İngiltere’ye gidip yaşasın diye verilmez. Evlilik gerçekleşsin ve çiftler bir arada yaşayabilsinler diye verilir. Bu nedenle de beraber yaşama imkânı olmayacak bir başvuru yapılıyorsa veya beraber yaşanılacağından şüphe duyuluyorsa vize başvurusu reddedilecektir.

Yukarıda bahsedilen tüm şartları karşılayabilen kişiler Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusundan olumlu sonuç alabilecektir. Bu başvuru yapıldıktan sonra olumlu sonuçlanırsa başvuru sahibine 6 ay geçerli geçici vize verilecektir. İngiltere’ye 6 ay geçerli bu geçici İngiltere vizesi ile giden nişanlılar bu 6 ay içerisinde evlendiklerini veya yasal beraberlik kayıtlarını yaptırdıklarını evlilik cüzdanı/sertifikası veya yasal birliktelik kaydı sertifikası gibi bir belge ile ispat ettikten sonra ancak uzatma başvurusu yapabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve yerleşim kapsamlı bu başvurulara dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 11256 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları