image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi

Birleşik Krallık’ta İngiliz vatandaşı olan ya da sürekli oturum sahibi olan kişilerin evli olmadıkları kız/erkek arkadaşları, Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye yerleşim yapmak amacıyla gidebilmektedir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan çiftlerin bazı şartları sağlıyor olması ve bu hususları başvuru dosyasında ikna edici bir şekilde ispatlayabilmesi gerekir. Bu hususların en önemlilerinden biri çiftin en az 2 yıl beraber yaşadıklarını ispat edebilmesidir. Buna ek olarak başvuru yapılan tarihten önce çiftin 3 aydan fazla ayrı kalmamış olması da bu başvurularda önem arz etmektedir.

Evli olmayan partnerlerin başvuru yapabildiği bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu için çiftin minimum maddi yeterlilik şartını yerine getirmesi gerekmektedir. Bu bağlamda İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı bulunan kişinin yıllık en az £ 18.600.00 gelir ve/veya eğer bağımlı çocuk yok ise ve sadece partner için başvuru yapılıyorsa £ 62.500.00 seviyesinde birikim gösterebilmesi gerekir. Çocuk olması/olmaması, sahip olunan gelir ve birikim gibi husular dikkate alınarak nasıl bir kombinasyonla vize başvurusu yapabileceğinize dair hesaplamaların yapılabilmesi için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Aile Büyüklüğüne Göre Minimum Gelir Şartı

Aile Büyüklüğü

Minimum Gelir Şartı

Gelir Şartını Sağlayamayanlar için Birikim Şartı

Sponsor Eş + Bağımlı Eş

£18.600,00

£62.500,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 4 Çocuk

£29.600,00

£90.000,00

 

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında mutlaka ispatlanması gereken bir diğer husus ise başvuru sahibinin İngiltere’de iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce bildiğini gösterebilmesidir. Bunun için başvuru yapan kişinin IELTS LIFE SKILLS sınavına girmesi ve bu sınavdan “başarılı” olması gerekir. Yalnızca yerleşim kapsamlı vize türleri için tasarlanmış bulunan IELTS LIFE SKILLS sınavının sonucu “başarılı” ve “başarısız” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yalnızca dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan bu sınavdan başarılı olunduğu takdirde İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda çiftlerin sağlaması gereken bir diğer şart, kalınacak yerin çiftin kalabileceği büyüklük ve şartlarda olmasıdır. Kalınacak yerin uygun standartlarda olup olmadığı konusunda CSS Legal uzmanları başvuru sahiplerini bilgilendireceklerdir.

partnerler

İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapacak olan evli olmayan partnerlerin başvurusu olumlu sonuçlanırsa 33 aylık geçici bir vize alacaklardır. Aksine olumsuz sonuç alındığı takdirde ise başvuru sahibinin itiraz davası açma hakkı bulunmaktadır.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada en zor olumlu sonuç alınan başvurular olduğu herkesçe bilinen bir husustur. Ayrıca yerleşim vizesi kategorilerinden biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 10922 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları