image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum izni ile bulunan ya da İngiliz vatandaşı olan kişilerin eşlerinin İngiltere’ye yerleşmek üzere başvuru yapabilecekleri bir vize türüdür.

İngiltere’deki eşin yanına yerleşebilmek amacıyla başvuru yapılabilen Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Bu karmaşıklık, ispatlanması gereken çok sayıda hususun bulunmasından ve bu hususların ispatlanmasının zor olmasından ileri gelmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri diğer vize türlerine nazaran yerleşim kapsamlı başvurularda danışmanlık hizmeti almaya daha çok ihtiyaç duyarlar. Başvuru sahipleri, yerleşim kapsamlı vize türleri ile ilgili her türlü konu ile ilgili olarak ve danışmanlık hizmeti almak üzere CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için çiftlerin ispatlaması gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususların en önemlilerinden biri İngiltere’deki eşin sürekli oturum iznine ya da İngiliz vatandaşlığına sahip olmasıdır. Bu haklardan birine sahip olmayan kişilerin eşleri ise bu vize türüne başvuru yapamayacaklardır.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurusunda başvuru sahibinin resmi belgelerle (evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği vb.) İngiltere’deki eşiyle evli olduğunu gösterebilmesi gerekir. Ancak bu başvurularda yalnızca evli olunduğunun ispatı yeterli olmayıp evliliğin gerçek bir evlilik olduğu hususu da çeşitli belgelerle desteklenmelidir. Evliliğin gerçekliği, ispatlanması zor bir husus olduğu için başvuru sahiplerinin CSS Legal danışmanları ile iletişime geçmeleri olumlu sonuç alabilmeleri için oldukça faydalı olacaktır.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda ispatlanması gereken bir diğer önemli husus; İngiltere’deki eşin İngiltere’ye yerleşmek üzere gelecek olan eşinin masraflarını karşılayabilecek düzeyde maddi yeterliliğe sahip olduğunu gösterebilmesidir. Bu eş başvuruda yıllık en az £18.600.00 gelir veya en az £62.500,00 birikim göstererek maddi yeterlilik şartını sağlayabilir. Yani £18.600,00 gelir yerine gösterilmesi gereken birikim £62.500,00 olmaktadır. Başvuru sahibinin gelirinin eksik kısmına göre tutulması gereken birikimin doğru hesaplanması gerekmektedir. Bu hususta uzmanlarımız başvuru işlemlerinizi başlattıktan sonra gerekli hesaplamaları yaparak profesyonel destek sağlayacaktır. Buna ek olarak maddi yeterlilik hesaplaması için başvuru sahibinin çalışarak elde etmekte olduğı veya İngiltere’ye gittikten sonra çalışarak elde edebileceği miktarlar dikkate alınmamaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gererken husus, yerleşim kapsamlı bu başvurularda kesinlikle üçüncü bir kişinin sponsor olmasının söz konusu olamayacağıdır.

Aile Büyüklüğüne Göre Minimum Gelir Şartı

Aile Büyüklüğü

Minimum Gelir Şartı

Gelir Şartını Sağlayamayanlar için Birikim Şartı

Sponsor Eş + Bağımlı Eş

£18.600,00

£62.500,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 4 Çocuk

£29.600,00

£90.000,00

 

Maddi yeterliliğin hangi belgelerle, nasıl sağlanabileceğine ve dair detayı bilgi için CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilerek yardım alınabilir.

Yukarıda ele alınan hususların dışında evli çiftler için tasarlanmış bulunan bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusunu gerçekleştirebilmek ve olumlu sonuç alabilmek için İngiltere’ye gidecek olan eşin IELTS Life Skills belgesini de başvuruda sunması gerekir. Bu sınav yalnızca yerleşim kapsamlı vize başvuruları için tasarlanmış bir sınav olup sadece dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Bunun nedeni; kişinin İngiltere’de iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce bilip bilmediğini saptayabilmektir. Daha ayrıntılı bilgi için İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için başvuru sahibi olan eş ile İngiltere’de bulunan eşin 18 yaşının üstünde olması da şarttır. 18 yaşının altında olup evli olan çiftler 18 yaşını doldurmadan İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu gerçekleştiremez.

evli çiftler

İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapan eşlerin başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde alacakları ilk vize süresi 33 ay olacaktır. Bu ilk geçici oturum izninin süresi dolmadan İngiltere’den vize uzatması yapılarak 30 aylık bir vize daha verilmektedir. Geçici oturumu uzatmalarla beraber 5 yıla tamamlayan eşler süresiz oturum başvurusu yapabilirler.

İngiltere vizesi başvurularından olumlu sonuç almanın oldukça zor olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları ise en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyasıyla başvuru yapabilmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltmek üzere profesyonel destek alarak bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri firmamızdan danışmanlık alarak karmaşık vize başvuru sürecini kolaylaştırabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 23589 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları