image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum İzni Nasıl Alınır?

“İngiltere oturum izni nasıl alınır?” sorusunun cevabı başvuru sahibinin kişisel durumuna ve oturum izninin alınmasında hangi yolun izlendiğine göre değişebilmektedir.

“İngiltere oturum izni nasıl alınır?” sorusuna cevaben iki tür oturum izninden bahsedilebilir. Bunlardan ilki, İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi ve İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri başta olmak üzere bazı İngiltere vizesi türlerinin alınması ile elde edilebilen ve vizenin süresine bağlı olarak verilen geçici oturma iznidir. Hangi vizelerin geçici oturma izni niteliği taşıdığı hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İkinci tür oturum izni ise kişilerin İngiltere’de süresiz olarak ikamet etmesine olanak tanıyan sürekli oturum iznidir. “İngiltere oturum izni nasıl alınır?” sorusu sürekli oturum izni için sorulduğu takdirde cevaben başvuru sahibinin sağlanması gereken şartlardan ilki ve en önemlisi başvuru sahiplerinin başvurularından önce belirli süre ile İngiltere’de bulunmuş olmalarıdır. Bu süre sahip olunan vize türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Pek çok vize türü süre gereksinimini en az 5 yıl olarak belirlemektedir, fakat bu süre vize türüne bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Yatırımcı Vizesi sahiplerinin yaptıkları yatırımın miktarına bağlı olarak 2, 3 veya 5 yıl içerisinde sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaları mümkünken, İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri için bu süre 10 yıl olarak belirlenmiştir. Sürekli oturum izni başvurularının süre gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de sürekli oturum izni başvurusunda bulunulabilmesi için İngilizce dil bilgisi şartı aranmaktadır. Başvuru sahiplerinin bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarında başarılı olmaları gerekmektedir.

Bununla birlikte başvuru sahiplerinin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından başarılı olmaları da sürekli oturma izni başvurusu yapabilmeleri için gereklidir. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, “İngiltere oturum izni nasıl alınır?” öğrenebilir, sürekli oturum izni başvuruları, geçici oturum izni hakkı tanıyan vize türleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 4826 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular