image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum İzni Alınabilmesi Nasıl Mümkündür?

İngiltere oturum izni alınabilmesi için başvuruda bulunacak kişilerin sağlaması gereken çeşitli şartlar bulunmaktadır.

İngiltere oturum izni olarak kişilerin sahip oldukları vizelere bağlı olarak İngiltere’de ikamet etmelerine izin verilmesi durumunda sahip oldukları geçici oturma izni ve bazı koşulları sağladıkları takdirde elde edebilecekleri bir hak olan sürekli oturum izni olarak iki kategoriden bahsedilebilir.

Geçici oturum izni başta İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri olmak üzere farklı İngiltere vizesi türleri tarafından vize sahiplerine sağlanmaktadır. Örneğin, Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi geçici oturum izni niteliğindedir ve 33 aylık bir süre için verilmektedir. Bu sürenin sonunda vize uzatma başvurusunda bulunulması mümkündür. Uzatmalar ile birlikte toplamda 5 yıl boyunca İngiltere’de bulunmuş kişiler ise sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilirler. Uzatma başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere oturum izni alınabilmesi için kişilerin toplamda belirli süre ile İngiltere’de bulunmuş olmaları gereklidir. Bu süre pek çok İngiltere vizesi türü için 5 yıl olsa da sahip olunan vize türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi sahipleri, 4 yıllık bir sürenin sonunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmektedirler. Buna karşılık olarak İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahiplerinin sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmeleri için İngiltere’de toplamda 10 yıllık süre ile bulunmuş olmaları gereklidir. Farklı vize türlerinin sürekli oturum izni başvuruları için gerektirdiği süreler ve bu şartın nasıl sağlanabileceği hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum izni almak için süresiz oturma izni başvurusunda bulunmaları halinde başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da bulunmaktadır. Başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI ya da Trinity College London’ın sınavlarına girerek bu şartı sağlayabilirler.

Süresiz oturum izni başvurularında başvuru sahiplerinin başarılı olmaları gereken bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1490 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular