image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Almak İçin Ne Yapmalıyım?

İngiltere oturum almak için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

İngiltere oturum almak iki şekilde mümkün olabilmektedir. Bunlardan ilki, kişilerin bazı vize türlerine sahip olmaları durumunda elde edecekleri geçici oturma izni iledir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi ve İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri geçici oturma izni tanımaktadır. Belirli şartlar sağlandığı takdirde bu vize kategorilerinde yer alan vizelere sahip olan kişilerin İngiltere’de sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaları mümkün olabilmektedir. Sürekli oturum izni alan kişiler vizelerini uzatmaya veya benzeri işlemlere gerek olmaksızın süresiz olarak İngiltere’de ikamet edebilmektedir.

İngiltere oturum almak için yapılan başvuru sürekli oturum izni ise kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi kişilerin başvuru öncesinde belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmasıdır. Bu süre pek çok vize türü için toplamda en az 5 yıl olarak belirlenmiş olsa da farklı vize türlerinin farklı süre gereksinimleri olması söz konusudur. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi sahipleri 4 yılın sonunda sürekli oturum izni başvurusu yapabilirler. Buna karşılık olarak İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri sürekli oturum izni başvurusu yapmak için İngiltere’de toplamda 10 yıllık bir süre ile bulunmuş olmak durumundadırlar. Vize türüne göre değişebilen süre gereksinimi hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Sürekli oturum izni başvurularının yapılabilmeleri için başvuru sahiplerinin İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağlamaları gerekmektedir. Bu şartın sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarında başarılı olmaları gereklidir.

Bu sınavların yanı sıra başvuru sahipleri aynı zamanda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmek durumundadırlar. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin ilgili bölümünü ziyaret edebilir ya da firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile iletişime geçebilir, İngiltere’de oturma izni başvuruları, İngiltere vizeleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1042 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular