image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Türleri Nedir?

İngiltere öğrenci vizesi türleri; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier 4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier 4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden oluşmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi, Birleşik Krallık’ta eğitim almak üzere başvurulabilen vize türlerinden oluşan bir İngiltere vizesi kategorisidir. İngiltere öğrenci vizesi türleri; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier 4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier 4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden oluşmaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’ta en fazla 6 aya kadar olan İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi bir eğitime katılabilmek üzere başvurulabilen İngiltere öğrenci vizesi türüdür. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ise İngiltere’de bir eğitim kurumunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görecek olan 4 ile 17 yaş aralığında bulunan kişiler Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler. 6 ay ve daha uzun sürelerle lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi eğitimlere katılmak isteyen başvuru sahipleri ise Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler.

Yukarıdaki vize türlerinden hangisine başvuru yapması gerektiğini öğrenmek isteyen ve bu karmaşık başvurularda başvuru danışmanlığı almak isteyen başvuru sahipleri firmamız uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 946 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular