image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi

İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görecek olan 4 ile 17 yaş aralığında bulunan kişiler Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda herhangi bir eğitim alacak olan 4-17 yaş aralığında bulunan çocukların başvuru yapabileceği bir İngiltere öğrenci vizesidir. Bu vizeye başvuru yapacak olan öğrencilerin karşılaması gereken bazı şartlar bulunur ve bu şartları sağladıklarını çeşitli belgelerle gösterebilirler. Yani tüm başvurularda olduğu üzere Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu için de başvuru sahiplerinin bir dosya hazırlaması ve bu dosyayı İngiltere Vize Başvuru Merkezinden aldıkları randevuda sunmaları gerekir.

Bu İngiltere öğrenci vizesi başvuru dosyasına eklenecek belgelerin en önemlisi, başvuru sahibinin eğitim göreceği eğitim kurumundan çıkarılacak olan CAS mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies) da denilen kabul mektubudur. Kabul mektubuna ek olarak başvuru sahibinin İngiltere'de masraflarını nasıl karşılayacağı, kalacağı yer vb. hususlara dair bilgileri içeren belgeleri de İngiltere vizesi başvuru dosyasına eklemesi gerekir. Bunlara ek olarak yanında başvuru sahibinin velisi ya da vasisinin izni olduğunu gösteren bir muvafakatnamenin de dosyada bulunması şarttır. Ayrıca 16 yaşın altındakiler için İngilizce dil şartını sağladıklarını gösteren bir belgenin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmezken, 16 yaş üstündekilerin bu hususu da dosyada gösterebilmesi gerekir. 16 yaş üstünde bulunan başvuru sahiplerinin Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları için girilebilecek olan İngilizce dil sınavlarından en çok geçerliliği bulunan başta IELTS olmak üzere; Trinity College London, Cambridge ve Pearson sınavlarıdır. Bu sınavlar hakında detaylı bilgi almak için İngiltere Öğrenci Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızı inceleyebileceğiniz gibi CSS Legal uzmanları ile de irtibata geçebilirsiniz.

Bu İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda kabul mektubu ve maddi yeterlilik şartı sağlanıyorsa vize başvurusu yapmak ve olumlu sonuç alabilmek mümkündür. Başvuru sahibi, kabul mektubundan 30 puan, maddi yeterlilik şartından 10 puan alarak toplamda 40 puan alarak vize alabilecektir.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi süresi, başvuru sahibi öğrencinin yaşına ve alacağı eğitimin süresine göre verilir. Ayrıca bu vize İngiltere içinden uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir. Uzatma başvuru yapabilmek için CSS Legal Londra ofisi ile iletişime geçilebilir.

tier-4 çocuk

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu diğer İngiltere öğrenci vizesi türüne yapılan başvurular gibi 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Başvurular, İngiltere’ye seyahat edilmesinden 3 ay öncesine kadar yapılabilmektedir.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi ve danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini arttırabileceği gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonuca itiraz edildikten sonra itiraz gerekçelerinin başvuruyu değerlendiren vize memurunca da haklı bulunmasıyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6700 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları