image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Süresi Nedir?

İngiltere öğrenci vizesi süresi, başvuru yapılan İngiltere öğrenci vizesi türüne ve alınması düşünülen eğitim programının uzunluğuna bağlı olarak verilmektedir.

İngiltere’de eğitim görmek isteyen kişilerin başvuru yapacağı İngiltere vizesi kategorisi İngiltere öğrenci vizesidir. Bu kategori eğitim türü, eğitim süresi vb. şartlara göre temelde dörde ayrılmaktadır. Bu türler; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier 4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier 4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türleridir.

İngiltere öğrenci vizesi süresi ise başvuru yapılan İngiltere öğrenci vizesi türüne ve başvuru sahibi tarafından alınması düşünülen eğitim programının uzunluğuna bağlı olarak verilmektedir. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, 6 aya kadar verilen İngilizce dil okulu, İngilizce dil kursu, mesleki eğitim kursu, hobi kursu vb. programlar için alınabilmektedir. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ise yalnızca 6 ile 11 ay arasındaki İngilizce dil eğitimi programlarından birine katılmak üzere alınabilmektedir. Tier 4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier 4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ise alınacak eğitime bağlı olarak verilmektedir. Bu vize türleri ile alınabilecek eğitimler ve ne kadar sürelerle alınabileceklerine dair bilgi ve başvuru işlemlerinde danışmanlık almak üzere CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçilebilir. 

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 941 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular