image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Niyet Mektubu Nasıldır?

İngiltere öğrenci vizesi niyet mektubu, bazı başvurularda başvuru sahibinin İngiltere’ye neden gitmek istediğini açıklamak istemesi durumunda başvuru dosyasına eklenebilen belgelerden biridir.

İngiltere öğrenci vizesi, Birleşik Krallık ülkelerinden birinde eğitim almak isteyen kişilerin alacakları ve İngiltere’de kalacakları süreye göre belirlenecek vize türlerinin olduğu vize kategorisidir. Bu kapsamda başvuru yapılabilen İngiltere vizesi türleri; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier 4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile Tier 4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir.

Yukarıdaki vize başvurularından birini yapacak kişilerin başvuru prosedürüne uygun bir başvuru gerçekleştirmeleri olumlu sonuç alma ihtimallerini arttırabilmeleri için oldukça gereklidir. Bu başvuru prosedürüne göre başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesinin ardından başvuru sahiplerinin vize ücretini yatırma, başvuru formunu doldurma, İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyası ile biyometrik bilgileri vererek başvuruyu gerçekleştirme vb. vize işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir. Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahiplerinin gerçekleştirmesi gereken tüm işlemleri danışmanlarımız vize alma ihtimalinin daha yüksek olmasını sağlamak üzere gerçekleştirmektedir.

Başvuru prosedürü içindeki en önemli işlemlerden biri de belgelerin toplanması aşamasıdır. Hangi belgelerin başvuru dosyasına konması gerektiği bir belge listesi oluşturularak başvurusunu firmamız uzmanlarıyla gerçekleştiren başvuru sahiplerine iletilmektedir. Bazı durumlarda belge listesine ek olarak uzmanlarımız niyet mektubu, dilekçe vb. evrakların da dosyada olmasının başvuruyu daha da güçlendireceğini düşünebilir. İngiltere öğrenci vizesi niyet mektubu gibi belgeler bazı başvurularda başvuru sahibinin İngiltere’ye neden gitmek istediğini açıklamak istemesi durumunda başvuru dosyasına eklenebilen belgelerdendir. Bu hususla ilgili ve başvurularda profesyonel destek almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1265 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular