image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi İle Çalışma İzni Alınabilir Mi?

İngiltere öğrenci vizesi ile çalışma izni almak isteyen başvuru sahiplerinin Tier 4 İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Diğer vize türlerinde ise çalışma izni bulunmamaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi başvuruları; İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi, İngiltere uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi ve Tier 4 kategorisi altında yer alan Tier 4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi ile Tier 4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi türleridir. Bu türler kapsamları, kalış süreleri, alınabilecek eğitimler ve sahip olduğu haklar ile sınırlandırmalar bağlamında birbirinden farklı farklıdır. Örneğin; İngiltere öğrenci vizesi ile çalışma izni de almak isteyen başvuru sahiplerinin Tier 4 İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Bu kapsamda yapılan başvurularda haftada 20 saate kadar part-time çalışma izni öğrencilere verilmektedir. Diğer İngiltere öğrenci vizesi türlerinde ise çalışma izni bulunmamaktadır.

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi ve İngiltere uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi türleri çalışma iznini içermez. Bu vize türleri ile İngiltere’de çalışılamaz ve devlet sosyal yardımlarından da yararlanılamaz. Dolayısıyla bu başvurularda kişinin İngiltere’ye gidiş-dönüş uçak biletleri, yeme-içme, kalacak yer vb. masraflarını karşılayabileceğini göstermesi gerekmektedir. Eğer kendisi karşılayamıyorsa sponsorunun karşılayabilmesi gerekir. Başvuruda masraflar için gösterilecek olan paranın kaynağının yasal olması da İngiltere vizesi başvurularında oldukça önemle değerlendirilen hususlardandır. Aksi bir durum başvuru sahibinin vize reddi almasına yol açabilir. Bu tip bir sonuçla karşı karşıya kalmak istemeyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 949 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular