image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Belgeleri Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesi belgeleri başvuru yapılan İngiltere öğrenci vizesi türü ile başvuru sahibinin kendi şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

İngiltere’de bir eğitim programına katılmak amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere öğrenci vizesi başvuruları İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olmak üzere temelde dört türe ayrılmaktadır. İngiltere öğrenci vizesi türü ile başvuru sahibinin kendi şartlarına bağlı olarak İngiltere öğrenci vizesi belgeleri de değişkenlik göstermektedir.

Ziyaret kapsamlı başvurulardan olup İngiltere’de kısa süreli eğitimlere katılabilmeyi sağlayan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları puan bazlı sistemin uygulandığı Tier 4 kategorisi altında yapılan başvurular kadar kesin şartlar içermemektedir. Örneğin; Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurularında CAS belgesi (Confirmation of Acceptance for Studies) gerekmektedir. Ancak ziyaret kapsamlı başvurularda böyle bir zorunluluk olmayıp bir vize mektubu (visa letter) yeterli olmaktadır.

Yukarıdaki vize türlerinden hangisine başvuru yapacağının belirlenmesini isteyen ve buna bağlı olarak hangi belgeleri dosyasına koyması gerektiğini öğrenmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından bilgi ve danışmanlık alabilirler. Firmamızın İngiltere vize be göçmenlik hukuku uzmanlarıyla başvuruyu gerçekleştirmek prosedürlere uygun bir başvuru gerçekleştirilmesini sağlayarak olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1029 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular