image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Banka Hesabı İçinde Ne Kadar Para Bulunması Gerekir?

Tier 4 kategorisi altında yapılan başvurularda İngiltere öğrenci vizesi banka hesabı içinde en az eğitim sürecinin yarısından fazlasında yeterli olacak şekilde Londra içerisinde aylık £ 1,265, Londra dışarısında ise £ 1,015 miktarda para bulunması gerekir.

İngiltere öğrenci vizesi, Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere vizesi türüdür ve kendi içinde de çeşitli türlere ayrılır. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden oluşan bu başvuruların da kendine özgü başvuru şartları bulunmaktadır.

Tier 4 kategorisi altında yapılan başvuruların kendine özgü şartlarının en önemlilerinden biri de başvurudan 28 gün öncesinden itibaren banka hesabında belirli bir miktar paranın bulundurulmasıdır. İngiltere öğrenci vizesi banka hesabı içinde en az eğitim sürecinin yarısından fazlasında yeterli olacak şekilde Londra içerisinde aylık £ 1,265, Londra dışarısında ise £ 1,015 miktarda para bulunması gerekir. Bu para, başvuru sahibinin İngiltere’de bulunacağı süre boyunca temel masraflarını karşılayabileceğini gösterebilmesi için gerekmektedir. Bu para, başvuru sahibinin kendisinin olabileceği gibi sponsorunun da olabilir. Bu paranın kaynağının yasal olması ve nereden geldiğinin ispat edilebiliyor olması da Tier 4 başvurularında oldukça önemlidir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4864 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular