image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Almak Zor Mu?

“İngiltere öğrenci vizesi almak zor mu?” sorusu, İngiltere’de eğitim görmek isteyen öğrencilerce sıklıkla sorulan sorulardandır.

İngiltere öğrenci vizesi, Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür ve kendi içinde de çeşitli türlere ayrılır. Bu başvurular;  İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olmak üzere temelde dörde ayrılmaktadır.

İngiltere’de eğitim görmek üzere yukarıdaki vize türlerinden birine başvuru yapmak isteyen öğrencilerce sıklıkla sorulan sorulardan biri de “İngiltere öğrenci vizesi almak zor mu?” sorusudur.

İngiltere vize başvuru prosedürüne uyulduğu takdirde İngiltere öğrenci vizesi başvurularından olumlu sonuç almak zor değildir. Buna uygun bir başvuru yapabilmek için ise başvuru sahibinin öncelikle geçerli bir pasaport temin etmesi gerekir. Bunun ardından vize başvurusu için diğer işlemlere başlanabilir. Bu işlemlerin en başında başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak başvuru formunun doldurulması ve başvuru dosyasının hazırlanması gelir. Bu zorlu işlemleri yapmak üzere başvuru sahiplerinin CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri olumlu sonuç almaları adına yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında danışmanlık yapan ve Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1167 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular