image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vize Türleri Nelerdir?

İngiltere öğrenci vize türleri, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesidir.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere öğrenci vizesi türleri içerisinden birine başvuru yapmalıdır. Eğitim türü, eğitim süresi vb. şartlara göre ayrılan İngiltere öğrenci vize türleri şunlardır; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’ta en fazla 6 aya kadar olan İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi bir eğitime katılabilmek üzere başvurulabilen ziyaret kapsamlı bir İngiltere öğrenci vizesi türüdür. İngiltere’de bir dil okulunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği İngiltere vizesi türü ise İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesidir.

Daha uzun süreli eğitimler için ise Tier 4 kategorisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görecek olan 4 ile 17 yaş aralığında bulunan çocukların başvuru yapabildiği vize türü Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesidir. Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ise Birleşik Krallık’ta 6 ay ve daha uzun sürelerle lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru yapabildiği vize türüdür.

İngiltere’de eğitim görecek kişiler yukarıdaki vize türlerinden hangisine başvuru yapmaları gerektiğine dair detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 897 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular