image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluk Bursa İçerisinde Var Mıdır?

İngiltere Konsolosluk Bursa içerisinde bulunmamaktadır. Bursa ilinde İngiltere temsilciliği birimi bulunmamakla birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır.

İngiltere Konsolosluk Bursa içerisinde bulunmamaktadır. Türkiye’de bulunan İngiltere temsilciliği birimleri İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsolosluklarıdır.

İngiltere Konsolosluk Bursa ilinde bulunuyor olsaydı dahi bu konsolosluk birimine doğrudan müracaat edilmesi ile vize başvuru randevusu alınması, vize başvurusu yapılması vb. işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna verilmiştir fakat başvuruların başkonsolosluğa direkt olarak müracaat edilmesi ile yapılmaları mümkün değildir.

Vize başvurularının yapılabilmeleri için oluşturulacak başvuru dosyaları gerekli belgeler toplandıktan, belgelerin tercümeleri yapıldıktan, eğer mevcut ise vize ücretleri ödendikten, vize başvuru formu doldurulduktan sonra firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanmalıdırlar. Tamamlanan başvuru dosyaları başvuru sahiplerinin beyaz arka planda yüzlerini detaylı bir şekilde gösteren fotoğrafları ve el parmaklarının izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte başvuru sahipleri tarafından İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilirler. Türkiye’de İzmir, İstanbul, Antalya, Ankara, Gaziantep, Adana ve Bursa’da başvuru merkezleri bulunmaktadır, yani İngiltere Konsolosluk Bursa içerisinde olmasa dahi başvuru merkezi bulunduğundan dolayı vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin işlemlerini gerçekleştirmek için başka bir ile gitmelerine gerek yoktur.

CSS Legal aracılığıyla gerçekleştirilecek İngiltere vizesi başvurularında firmamız uzmanları başvuruda bulunmak isteyen kişilere başvuru dosyaları için gerekli olan evrakların tam bir listesini sunacaklar ve başvuru sahiplerini izlenecek prosedürler hakkında bilgilendireceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz uzmanlaşmış olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilir ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 735 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular