image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmemekte olup Türkiye’den yapılan başvurular İngiltere Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. İngiltere vizesi başvuruları gerekli belgelerin tamamlanması, belgelerin tercümelerinin yapılması, varsa vize/başvuru harçlarının yatırılması, başvuru formunun doldurulması, ilgili ücretlerin yatırılması vb. işlemlerin yapılmasının ardından başvuru merkezinden uzmanlarımızın alacağı randevuya katılarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin verilmesiyle gerçekleştirilebilir.

Türkiye içerisinde İngiltere temsilciliği birimi olarak İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsoloslukları sayılabilmektedir. İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu vize başvurularını kabul edememektedir.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu kabul edebiliyor olsaydı dahi İngiltere vizesi başvuruları bu veya diğer İngiltere temsilciliği birimlerine bireysel olarak müracaat edilmesi ile yapılamadıklarından dolayı başvurunun bu şekilde gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Vize başvurularının yapılabilmeleri için uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesinde yer alan belgeler toplandıktan, tercümesi gerekli belgelerin tercümeleri yapıldıktan, vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulduktan sonra vize başvuru randevusu alınması gereklidir. Vize başvuru randevuları İngiltere temsilcilik birimlerinden alınmazlar. UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmî web sitesinden alınacak olan randevuları firmamız aracılığı ile gerçekleştirilen başvurularda uzmanlarımız başvuru sahipleri ile iletişim halinde alacaklardır. Başvuruda kullanılacak başvuru dosyası bu randevunun gün ve saatinden önce hazır olmalıdır.

Tamamlanan başvuru dosyaları başvuru randevusunun gün ve saatinde başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğrafları ve parmak izleri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilir. Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna tanınmıştır, yani İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Adana, Bursa ve Gaziantep’te bulunan başvuru merkezlerinden gerçekleştirilen başvuruların tamamı başkonsolosluk tarafından değerlendirmeye alınırlar. Başvuru İzmir’de bulunan başvuru merkezinden yapılsa dahi İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu değerlendirme yetkisine sahip olmadığından dolayı başvuru bu temsilcilikte değerlendirilemez. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere vizeleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 1668 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular