image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Konsolosluğu şikayet başvurusu maille ya da telefonla yapılamamakta, yalnızca konsolosluğa ya da İçişleri Bakanlığına vize başvuru merkezi aracılığıyla itiraz başvurusu yapılabilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları ya da itiraz başvuruları direkt olarak İngiltere Konsolosluğuna yapılamaz. Bu başvurular İngiltere vize başvuru dosyasında olması gereken belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere verildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezlerine yapılır ve bu merkezler tüm başvuru dosyalarını Başkonsolosluğa iletir. Başkonsolosluktaki vize bölümü tüm İngiltere vizesi başvurularını değerlendirerek başvurularla ilgili olumlu ya da olumsuz bir sonuç vermektedir.

İngiltere Konsolosluğu şikayet başvurusu maille ya da telefonla yapılamamakta konsolosluğa ya da İçişleri Bakanlığına vize başvuru merkezi aracılığıyla itiraz başvurusu yapılabilmektedir. İngiltere vizesi başvurularının ret ile sonuçlanması halinde itiraz başvurularını temelde üçe ayırabiliriz; itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusu, idari itiraz (administrative review) ve itiraz davası (appeal) başvurularıdır.

İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu, vize ve göçmenlik başvurularının reddi halinde başvurunun yeniden incelenmesi talebidir. İdari itiraz (administrative review), verilen vize ret kararının vize memurunun hatalarından kaynaklandığı durumlarda farklı bir vize memurunun inceleme yapması talebini içeren itiraz türüdür. İtiraz davası (appeal), İngiltere İçişleri Bakanlığının ve İngiltere Konsolosluğunun bazı kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde dava açılabilmesini sağlayan bir itiraz hakkıdır.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3618 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular