image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Şişli İçerisinde Mi Yer Alır?

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Şişli içerisinde bulunan bir İngiltere temsilciliği birimi değildir.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsolosluklarıdır. Bu temsilciliklerin yanı sıra İstanbul’da İngiltere Başkonsolosluğu bulunmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Şişli ilçesinde bulunmamaktadır. İngiltere Başkonsolosluğunun adresi Meşrutiyet Caddesi, No:34, Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul şeklindedir. Türkiye içerisinde ikamet eden veya geçici olarak bulunan tüm İngiltere vatandaşları bu adrese başvurarak yardım talebinde bulunabilmektedirler.

İngiltere Başkonsolosluğu Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olmasına rağmen bu İngiltere temsilciliği birimine doğrudan başvuru yapılması mümkün değildir, yani İngiltere Konsolosluğu İstanbul Şişli içerisinde olsaydı dahi bu birimden başvuru yapılması mümkün olmayacaktır. Benzer şekilde İngiltere Başkonsolosluğuna başvurularak vize başvuru randevusu alınması mümkün olmamaktadır.

İngiltere vizesi başvuruları başvuruya özel olarak hazırlanan başvuru dosyaları aracılığıyla yapılırlar. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahiplerine başvuru dosyasının içeriği, hazırlanma süreci ve vize başvuru prosedürleri hakkında bilgi ve profesyonel destek sağlayacaklardır. Başvuru dosyasının oluşturulabilmesi için uzmanlarımızın sunacağı belge listesindeki belgeler toplanmalı, belgelerin tercümeleri yapılarak eklenmeli, vize/başvuru harcının yatırılmasının ardından vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru dosyası uzmanlarımız ile iletişim halinde alınacak randevudan önce tamamlanmak durumundadır. Başvuru dosyası randevunun gün ve saatinde kişilerin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilirler. Başvuruların başka bir merciye yapılması mümkün değildir. Vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamız uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi, vize başvuruları, başvuru prosedürleri, başvurularının gereksinimleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 868 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular