image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Konsolosluğu başvuru ücreti, başvuru yapılacak vize türüne bağlı olarak değişmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere’ye gitme amaçlarına göre İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi, İngiltere yerleşim vizesi, İngiltere transit vizesi ile İstisnai (Exempt) ve Diğer (Other) İngiltere vizesi başvuruları olmak üzere temelde 7 kategoriye ayrılır. Bu kategorilerden birine başvuru yapabilmek için vize prosedürlerine göre ilk önce başvuru/vize ücretinin yatırılması gerekir. Bu kategoriler için İngiltere Konsolosluğu başvuru ücreti, başvuru yapılacak vize türüne bağlı olarak değişmektedir.

İngiltere Konsolosluğu başvuru ücreti döviz kurundaki değişmelere göre sürekli değişkenlik gösterdiği için en güncel fiyatlar CSS Legal uzmanlarından öğrenilebilir.

Başvuru/vize ücretleri dolar kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenmekte olduğu için döviz kuruna bağlı olarak ücretlerde sık sık değişiklikler olmaktadır. Buna ek olarak döviz kuru farklılıkları dışında vize/başvuru ücretleri resmi olarak yılda yalnızca bir kez 5 Nisan tarihinde değişmektedir. 5 Nisan İngiltere’de mali yılın değiştiği ve vize harçları dâhil tüm ücret ve harçlarda belirli oranlarda değişikliklerin yapıldığı tarihtir. Bu tarihten sonraki başvuru ücretleri hakkında bilgi almak için de CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 949 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular