image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Adana Aracılığı İle Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

İngiltere Konsolosluğu Adana aracılığı ile vize başvurusu yapılamaz. Adana’da İngiltere konsolosluğu veya benzer bir temsilcilik birimi bulunmamakla beraber İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Adana mevcut değildir. Türkiye’de Ankara’da İngiltere Büyükelçiliği, Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu, İstanbul’da İngiltere Başkonsolosluğu, İzmir’de İngiltere Konsolosluğu, Fethiye, Marmaris ve Bodrum’da ise İngiltere Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Vize başvurularının yapılması, vize başvuru randevularının veya vize başvurularının sonuçlarının alınması doğrudan bu temsilcilik birimlerine müracaat edilmesi ile gerçekleştirilemez.

İngiltere vizesi başvurularının yapılabilmeleri için firmamız aracılığı ile yapılan başvurularda uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesinde yer alan belgelerin toplanması, tercümesi gerekli olan belgelerin tercümelerinin yapılarak başvuru dosyasına eklenmesi, vize/başvuru harcının ödenmesi ve vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuruda öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanılacak ise bu servislere ait prosedürlerin de izlenmesi gereklidir. Başvuru dosyaları uzmanlarımız ile irtibat halinde alınacak olan başvuru randevusunun gün ve saatinden önce tamamlanmalıdır. Tamamlanan başvuru dosyaları başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerince teslim edilirler. Vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Adana bulunmamakla birlikte Adana içerisinde İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Adana’dan gerçekleştirilecek vize başvuruları bu merkez üzerinden yapılabilmektedir. İngiltere vizesi başvuruları doğrudan İngiltere temsilcilik birimlerine müracaatta bulunulması ile gerçekleştirilememektedirler.

Benzer şekilde, İngiltere Konsolosluğu Adana içerisinde bulunsaydı dahi başvuruların sonuçlarının ve başvuruda teslim edilen belgelerin alınması bu İngiltere temsilcilik birimi üzerinden yapılamayacaktır. Başvuruların sonuçları, başvuruda teslim edilen pasaport ve diğer belgeler başvurunun yapıldığı başvuru merkezinden alınabilmektedir.

CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal’in İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuruların gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 903 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular