image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İçin Evlilik Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere için Evlilik Vizesi alınabilmesi için izlenmesi gereken prosedürler hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere için Evlilik Vizesi olarak İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi türleri arasında evlilik ve yasal birliktelikler ile ilgili durumlarda başvurulabilen vizeler (Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi) gösterilebilmektedir. Bu vize türlerine yapılacak başvurularında izlenmesi gereken prosedür diğer İngiltere vizesi başvuru prosedürleri ile benzerlik göstermektedir. Firmamız aracılığı ile yapacağınız başvurularda uzmanlarımız gerekli belgelerin tam bir listesini sunacaklar ve başvuru süreçleri ile ilgili bilgilendirmede bulunacaklardır.

Başvuruların yapılabilmesi için firmamız uzmanları tarafından sağlanacak belge listesindeki belgelerin toplanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücretinin ödenmesinin ardından vize başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda öncelikli servis kullanılacak ise bu servise ait prosedürlerin de izlenmesi gerekmektedir. Uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanmış olacak başvuru dosyasının kişinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) eşliğinde İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerince teslimi ile başvuru tamamlanmaktadır. 

İngiltere için Evlilik Vizesi alınabilmesi için başvuru sahibinin ve başvuru sahibinin İngiltere'de bulunan partnerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, başvuru sahibinin sağlaması gereken İngilizce dil bilgisi yeterliliği şartıdır. Başvuru sahiplerinin en az A1 seviyesinde İngilizce bildiklerini ispatlamak için IELTS Life Skills sınavına girmeleri gerekmektedir.

Buna ek olarak İngiltere'de bulunan kişi tarafından sağlanacak olan maddi yeterlilik şartı da bulunmaktadır. İngiltere'de bulunanların İngiltere için Evlilik Vizesi kapsamında vize başvurusunda bulunacak bağımlılarının masraflarını üstlenebileceklerini ispatlamaları gerekmektedir. Bu masrafları üçüncü bir kişinin sponsor olarak üstlenmesi mümkün değildir. İngiltere için Evlilik Vizesi alarak İngiltere'ye yerleşecek kişinin kendisinin elde ettiği gelirler bu şart bağlamında sayılmamaktadır. Maddi yeterlilik şartının sağlanması için gerekenler, bu şartın sağlandığının ispatı için hangi belgelerin kullanılabileceği hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti vermekte olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, başvurularınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 939 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular