image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Fahri Konsolosluğu İzmir İçerisinde Midir?

İngiltere Fahri Konsolosluğu İzmir içerisinde bulunmamaktadır. İzmir’de bulunan İngiltere temsilciliği birimi İngiltere Konsolosluğudur.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğudur.  İngiltere Fahri Konsolosluğu İzmir içerisinde değil Fethiye, Bodrum ve Marmaris illerinde bulunmaktadır.

İngiltere Fahri Konsolosluğu İzmir içerisinde bulunsaydı dahi bu İngiltere temsilciliği birimine doğrudan müracaat edilmesi ile vize başvurusunda bulunulması, vize başvuru randevusunun alınması vb. işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Vize başvuru süreci, başvuruların gereksinimleri ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurularının yapılabilmeleri için gereken evrakların listesi firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız tarafından sunulacaktır. Başvuruların yapılabilmesi için bu evrakların toplanması, tercümelerinin gerektiği yerlerde tercümelerin yapılması, başvuru formunun doldurulması ve diğer prosedürlerin izlenmesi gerekmektedir. Başvuru dosyalarının teslim edilebilmeleri için UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmi web sitesinden randevu alınması gerekmektedir. Uzmanlarımız başvuru sahipleri ile iletişim halinde vize başvuru randevusunu alacaklardır. Başvuru dosyalarının tamamlanarak alınmış olan randevunun gün ve saatinde başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmeleri ile başvuru süreci tamamlanmaktadır. 

Başvuru merkezine teslim edilen başvuru dosyaları başvuru merkezi tarafından değerlendirilmeye alınmak üzere İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilirler. Türkiye’den yapılan vize başvurularının tamamı başkonsolosluk tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadırlar. İngiltere Fahri Konsolosluğu İzmir içerisinde bulunmamakla beraber, bulunduğu illerden yapılan vize başvurularını kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma gibi yetkilere de sahip değildir. 

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvurularda aranan şartlar ve benzeri her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 916 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular