image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Fahri Konsolosluğu İstanbul İçerisinde Midir?

İngiltere Fahri Konsolosluğu İstanbul içerisinde bulunmamaktadır. İstanbul içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimi İngiltere Başkonsolosluğudur.

Türkiye içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu ve İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğunu içermektedir. İngiltere Fahri Konsolosluğu İstanbul içerisinde değil Marmaris, Bodrum ve Fethiye’de bulunmaktadır. İstanbul içerisinde yer alan İngiltere temsilcilik birimi İngiltere Başkonsolosluğudur.

İngiltere Fahri Konsolosluğu İstanbul içerisinde bulunmamakla birlikte olsaydı dahi bu konsoloslukların idari işlerle ilgilenmesi söz konusu olmayacaktır. İngiltere vizesi başvurularını kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkilerine yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu sahiptir. Bununla beraber vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin doğrudan İstanbul’daki temsilciliğe başvuruda bulunmaları mümkün olmamaktadır. Vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları başvuru dosyası oluşturulması ve bu dosyaların teslim edilmesi ile yapılmaktadırlar. Firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak gerçekleştirilecek başvurularda başvuru dosyasında olması gerekenler başvuru sahiplerine bildirilecektir. Başvuru dosyalarının titizlikle oluşturulması ve başvuru prosedürlerinin özenle takip edilmesi vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için önemli olmaktadır. Oluşturulan başvuru dosyaları, uzmanlarımız tarafından başvuru sahipleri ile irtibat halinde alınacak randevudan önce tamamlanmalıdır. Tamamlanan dosyalar alınmış randevunun gün ve saatinde başvuru sahiplerinin fotoğrafları ve parmak izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmektedir. Vize başvuru dosyaları İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmelerinin ardından İngiltere Başkonsolosluğunda işlem görmektedirler. Başvuru süreci ve gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 890 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular