image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi Yaş Sınırı Nedir?

İngiltere Evlilik Vizesi yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir, yani ancak 18 yaşını doldurmuş kişiler İngiltere Evlilik Vizesi kapsamındaki vizelere başvuruda bulunabilmektedir.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi kapsamında İngiltere’de İngiltere vatandaşlığı veya sürekli oturum izni ile bulunan kişilerin eşlerinin, nişanlılarının ya da partnerlerinin başvurabilecekleri İngiltere vizesi türleri bulunmaktadır. Bu bağlamda evlilik vizesi başlığı altında ele alınabilecek vize türleri Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesidir. Diğer İngiltere vizesi türlerinde de olduğu gibi, İngiltere Evlilik Vizesi başvurusunda bulunanların sağlamaları gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlardan birisi de yaş sınırıdır.

İngiltere Evlilik Vizesi yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Bu yaş sınırı hem İngiltere’de bulunan kişiler hem de vize başvurusunda bulunacak bağımlılar için geçerlidir. Yaş sınırı koşulu aynı zamanda 18 yaşını henüz doldurmadıkları halde evli olan çiftlere de uygulanmaktadır. Bu durumda bulunan kişilerin İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunabilmeleri için 18 yaşlarını doldurmaları gereklidir. İngiltere Evlilik Vizesi yaş sınırı hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yaş sınırının yanı sıra İngiltere Evlilik Vizesi başvurularında büyük önem teşkil eden hususlardan birisi, İngiltere’de bulunan kişi ile başvuru sahibinin birlikteliğinin gerçek olmasıdır. Bu hususun ispatlanması oldukça zordur. Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında evliliğin yasal olduğunu ispatlamak için evlilik cüzdanı kullanılabilmektedir. Benzer olarak Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında da çift evli olmadığı halde yasal birlikteliklerinin (civil partnership) bulunması gerekmektedir. Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları bu açıdan oldukça zordur zira çiftin nişanlı olduklarını bir belge ile doğrudan ispatlamaları mümkün değildir.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurularında başvuru dosyasının ikna edici olması önemlidir. Bu açıdan İngiltere Evlilik Vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti almak önem taşımaktadır. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanmanız başvurularınızın prosedürlere mümkün olan en uygun şekilde yapılmasını sağlayacak ve başvurularınızın olumlu sonuçlanması olasılığını yükseltecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile görüşebilir, danışmanlık hizmeti alabilir ve vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1544 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular