image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi Alanlar Hangi Haklara Sahip Olmaktadırlar?

İngiltere Evlilik Vizesi alanlar İngiltere’de eğitim görme, çalışma, uzun süreli bulunma, vb. haklara sahip olmaktadırlar. İngiltere Evlilik Vizesi alanlar hangi haklara sahip olur öğrenmek için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, İngiltere’de İngiltere vatandaşı olarak veya sürekli oturma izni sahibi olarak bulunan kişilerin aile üyelerinin başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Yerleşim kapsamlı vizeler içerisinde evlilik ve yasal birliktelikler ile ilgili durumlarda başvurulabilecek vize türleri Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesidir.

Bu vize türlerinin sağladığı ortak haklar arasında İngiltere’de eğitim görme ve çalışma hakkı bulunmaktadır. Bu noktada göz önünde bulundurulması gereken husus, çiftin çocukları bulunması durumunda bu çocukların çalışma hakkı elde edebilmeleri için 16 yaşını doldurmuş olmalarının gerekmesidir. İngiltere Evlilik Vizesinin sınırlamaları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile görüşebilirsiniz.

Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi 33 aylığına verilmektedir. Bu vizelerin süreleri dolmadan uzatma başvurusunda bulunularak uzatılması mümkün olmaktadır. Uzatma başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde vize süresi 30 ay süreyle uzatılabilmektedir. Çiftin İngiltere’de toplam 5 yıl boyunca birlikte yaşamaları durumunda sürekli oturma izni başvurusunda bulunma hakları doğmaktadır. Sürekli oturum izni alındığı takdirde kişilerin vize uzatma başvurusunda bulunmalarına gerek olmadan İngiltere’de bulunmaları mümkün olmaktadır. Bu durum Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi için farklıdır. Bu vizenin alınması durumunda vize sahiplerinin 6 ay içerisinde evlenmeleri ya da yasal birliktelik gerçekleştirmeleri gerekmektedir ve dolayısıyla bu vize türü 6 aylık süre ile verilmektedir. Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi uzatılamaz. Vize uzatma başvuruları ve hangi durumlarda alınmış vizelerin uzatılabileceği hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere Evlilik Vizesi, bu vizelerin sundukları haklar, sahip oldukları sınırlamalar, vize başvuruları, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1021 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular