image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma Vizeleri Ne Gibi Sınırlamalara Sahiptir?

İngiltere Çalışma Vizeleri de diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi çeşitli kısıtlamalara tabidirler.

İngiltere Çalışma Vizeleri, alındıkları takdirde sahiplerine İngiltere’de bir işveren adına çalışma veya İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında başvuru yapılması durumunda kendi işini kurma/var olan bir işi devralma/bir işe ortak olma hakkı sunan İngiltere vizesi türleridir.

İngiltere Çalışma Vizeleri de diğer İngiltere vizesi türleri gibi çeşitli sınırlamalara sahiptirler. Bunlardan ilki iş vizesi sahiplerinin çalışabilecekleri iş dallarına getirilen sınırlamalardır. İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunan kişiler belirli bir işveren için çalışmak durumundadır. Bu hususa örnek olarak İngiltere Tek Temsilci Vizesi gösterilebilir. Bu vize türünün sahipleri, İngiltere’de temsilcisi bulunmayan bir kurumun İngiltere şubesini oluşturmak adına İngiltere’de çalışabilirler. Dolayısıyla Tek Temsilci Vizesi sahibi birisinin İngiltere’ye geldikten sonra başka bir işe geçmesi mümkün olmayacaktır.

İngiltere Çalışma Vizeleri aynı zamanda başvuru sahibinin çalışıyor olabileceği iş dallarını kısıtlayabilirler. Bu hususa örnek olarak Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi gösterilebilir.  Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, vize sahiplerinin çalışabileceği iş dallarını 5 alt kategori ile sınırlamıştır.

Buna benzer olarak vize sahiplerinin yalnızca vize tarafından belirlenen tek iş dalında çalışmasına izin veren İngiltere İş Vizeleri de mevcuttur. Bu tür vizelere örnek olarak Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi gösterilebilir. Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi sadece İngiltere’de profesyonel sporcu olarak çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinin ne oldukları ve bu vizelerin hangi dallarda çalışma hakkı tanıdığını öğrenmek için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi bu konuda vize sahiplerine çok daha geniş haklar sunmaktadır. İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi, kişilerin İngiltere’de kendi işini kurma amacı ile başvurabilecekleri bir vize türüdür. Bu vizeye sahip olan kişiler serbest meslek dalında çalışmaları şartını sağladıkları takdirde herhangi bir işte çalışabilmektedirler. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve sınırlamaları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere Çalışma/İş Vizesi sınırlamaları, İngiltere İş Vizeleri, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 935 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular