image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi, İngiltere dışındaki bir ülkede faaliyet gösteren bir firmanın İngiltere’de ana firmaya bağlı bir şube/şirket açması için temsilcisini gönderebilmesi amacıyla başvuru yapılabilen bir İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür.

Yurtdışında bir ülkede bulunan ve İngiltere’de ticari faaliyet göstermeyen ve temsilcisi olmayan şirketler için İngiltere’de ana firmaya bağımlı bir şirket ya da şube açmak isteyen kişiler İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvurusunda bulunabilmektedir. Avrupa Birliği veya İsviçre dışındaki bir ülkede bulunan şirketlerin çalışanları bu İngiltere çalışma/iş vizesi ile Birleşik Krallık’a gönderilebilir. Bu çalışma kapsamlı İngiltere vizesinin başvurusunda başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Bu vize başvurusunda bulunabilmek için başvuru sahibinin sağlaması gereken şartlardan biri; kişinin bir firmanın tek temsilcisi olarak İngiltere’deki ayağını kuracak olması ya da Birleşik Krallık dışındaki bir gazete, haber ajansı ya da yayın yapan bir kuruluşun uzun süreli İngiltere’ye göndermek istediği bir şahıs olması gerekir. Bunun yanında Tek Temsilciler için İngiltere Vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahiplerinin birtakım yeterlilik şartları ile dil şartını sağlamaları gerekmektedir.

Tek temsilci olarak vize başvurusunda bulunacak kişinin yeterlilik şartını karşılamak için çalışmak istediği sektör ile ilgili kapsamlı bir tecrübeye ve bilgiye sahip olması gerekir. Buna ilaveten kişinin çalıştığı kurumda yüksek bir pozisyonda olması ve gerekli kararları alabilecek bir şahıs olması şarttır. Mesela, başvuru sahibinin imza yetkisinin olması bu vizenin olumlu sonuçlanabilmesi için oldukça yararlı olacaktır. Bunun yanında tek temsilcinin şirketin büyük ortaklarından biri olmaması gerekir. Yani başvuru sahibinin şirkette bir miktar hissesi olabilir ancak çoğunluk hisse sahibi olmaması başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için şarttır. Başvuru sahipleri sahip oldukları hisse ile bu vizeye başvuru yapıp yapamayacaklarına dair bilgi almak istiyorsa firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler.

İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvuru sahiplerinin yeterlilik şartlarının yanı sıra temel düzeyde (A1) İngilizce bildiklerini de başvurularında gösterebilmeleri gerekir. Başvuru sahibi, en az A1düzeyinde dil bildiğini bir sınav belgesi ile gösterebilmelidir. Bu şartın hangi sınavın belgesi ile gösterilebileceği hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahipleri İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları web sayfamızı inceleyebilir veya CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler. Bunun yanında İngiltere’deki okullara denk sayılan bir üniversite diplomasıyla da bu şartı sağlayabilmek mümündür. Ya da İngilizce konuşulan bir ülkenin vatandaşı olunması halinde bu şartın sağlanmasına gerek yoktur.  

Başvuru sahiplerinde aranan standart bir gelir düzeyi yani maddi yeterlilik şartı olmamakla birlikte, kendilerini ve varsa bağımlılarını (eş/partner ve 18 yaş altı çocuklar) geçindirebilecek düzeyde bir gelirlerinin olması gerekir. Ayrıca vize memurları başvuru sürecinde, ödenecek olan maaşın kıdemli bir çalışan için uygun ve yeterli düzeyde olup olmadığı hususunu da değerlendirirler.

tek temsilci

Tek Temsilciler için İngiltere Vizesi başvurusunda bulunan kişinin başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda 3 yıllık vize alacaktır. Bu süre bitmeden önce uzatma başvurusu yapılarak 2 yıl kadar daha vize alabilirler. Toplam 5 yıl boyunca İngiltere’de bu İngiltere çalışma/iş vizesi ile bulunduktan sonra sürekli oturum izni için başvuru yapabilirler.

Bu vize türü ile İngiltere’de var olan bir şirkette temsilci olunamayacağı hususuna dikkat edilmelidir. Eğer hâlihazırda İngiltere’deki bir şirkette temsilci olunacaksa Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi altında başvuru yapılması gerekecektir. Ayrıca iş kurmak amacıyla da bu İngiltere vizesi türüne başvuru yapılamamaktadır. Bunun için Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi ya da Ankara Anlaşması Vizesi altında başvuru yapılabilmektedir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6682 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları