image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Büyükelçiliği Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

İngiltere Büyükelçiliği vize başvurusu kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkisine sahip olan bir İngiltere temsilciliği birimi değildir ve idari işlerle ilgilenmemektedir. Vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna verilmiştir.

Türkiye içerisinde birden fazla İngiltere temsilciliği birimi bulunmaktadır. Bu temsilcilik birimleri İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsoloslukları ile Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliğidir. İngiltere Büyükelçiliği vize başvurusu kabul etme, değerlendirme veya sonuçlandırma yetkilerine sahip değildir.

İngiltere Büyükelçiliği vize başvurusu kabul edebiliyor olsaydı dahi vize başvurusu yapmak veya vize başvuru randevusu almak için bu temsilcilik birimine başvuruda bulunulması mümkün olmamaktadır. İngiltere vizesi başvuruları firmamız aracılığı ile yapıldıkları takdirde uzmanlarımız tarafından sağlanacak belge listesindeki belgeler tamamlandıktan, belgelerin tercümeleri yapılarak dosyaya eklendikten, varsa vize harçları yatırıldıktan ve vize başvuru formu doldurulduktan sonra alınacak olan vize başvuru randevusu ile yapılmaktadırlar. Vize başvuru randevuları İngiltere temsilciliği birimlerinden değil, UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmî web sitesinden alınmaktadır. Başvurularınızı firmamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde firmamız uzmanları sizlere en yakın başvuru merkezinden randevu alacaklardır. Vize başvurusunda kullanılacak başvuru dosyası bu randevunun gün ve saatinden önce hazır olmalıdır.

Tamamlanan başvuru dosyaları başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) eşliğinde randevunun gün ve saatinde İngiltere Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere bizzat başvuru sahiplerince İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilirler. Başvuru dosyalarının doğrudan temsilcilik birimlerine teslim edilmesi mümkün olmadığından dolayı İngiltere Büyükelçiliği vize başvurusu kabul etmemektedir. Vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuruların gereksinimleri, başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1345 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular