image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olan tek İngiltere temsilciliği birimidir. Bununla birlikte İngiltere Başkonsolosluğuna bireysel müracaatta bulunulması ile vize başvurularının yapılması mümkün değildir.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde birden fazla İngiltere temsilcilik birimi bulunmaktadır. Ankara’da İngiltere Büyükelçiliği, Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu, İzmir’de İngiltere Konsolosluğu, Marmaris, Bodrum ve Fethiye’de İngiltere Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Bu temsilciklerin yanı sıra İstanbul içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu bulunmaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul vize başvuruları Türkiye içerisinden yapıldığı takdirde bu başvuruları değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahiptir. Türkiye içerisinde bulunan diğer İngiltere temsilcilik birimlerinin bu şekilde yetkisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte vize başvurusunda bulunacak kişiler bilmelidirler ki doğrudan başkonsolosluğa müracaatta bulunmaları ve vize başvurularını bu şekilde iletmeleri mümkün olmamaktadır. İngiltere vizesi başvurularında izlenmesi gereken prosedürler mevcuttur. 

Vize başvuruları oluşturulan başvuru dosyaları vasıtası ile yapılmaktadır. Firmamız aracılığı ile başvuruda bulunulması halinde vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımız başvuruda gerekenlerin tam bir listesini başvuru sahiplerine sunacaklardır. Oluşturulacak olan başvuru dosyası uzmanlarımız tarafından başvuru sahipleri ile irtibat halinde alınacak randevudan önce tamamlanmalıdır. Tamamlanan başvuru dosyaları bu randevunun gün ve saatinde başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) eşliğinde İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerince teslim edilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın teslim edilmesinin ardından İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul vize başvurusunu değerlendirir ve sonuçlandırır. Vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi, vize başvuruları, başvuruların gereksinimleri, süreçleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 890 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular